Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Уряд вирішив не підвищувати пенсії у 2018 році

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Індексації пенсій в цьому році очікувати не варто.

  2354_98798.jpg (69.04 Kb)


  В Україні пенсійна реформа в Україні почала працювати ще восени 2017 р. У цьому році уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Так, деякі зміни вступили в силу вже з 1 січня 2018 р., інші впроваджуватимуться протягом року. Сайт "Сегодня" розповідає про те, що чекає пенсіонерів в цьому році з урахуванням найостанніших нововведень і заяв уряду.

  Страховий стаж
  З 1 січня 2018 р. змінилися норми трудового стажу для виходу на пенсію за віком. Тепер в 60 років пенсію зможуть отримувати ті громадяни, у яких є 25 років страхового стажу. У 63 роки – ті, у кого від 15 до 25 років страхового стажу, а для 65 і старше буде потрібно всього 15 років стажу.

  Нагадаємо, що в минулому році на пенсію за віком могли вийти в 60 років ті, у кого було всього 15 років стажу. До слова, мінімальний страховий стаж буде збільшуватися щорічно на один пункт. Таким чином, в 2028 р. необхідний стаж складе 35 років.

  Відсутній стаж можна буде докупити, правда, доведеться заплатити суму єдиного соціального внеску в подвійному розмірі, тобто – 1408 грн за кожен місяць покупки.

  Весь трудовий стаж до 2004 р. автоматично прирівнюється до страхового, а вже з 2004 р. правила підрахунку трохи змінилися. Так, з того часу до страхового стажу включаються тільки ті місяці, за які людина платила внески на пенсійне страхування, якщо ж внесок за якийсь місяць не був проплачений – цей період не зараховується до страхового стажу.

  Формула розрахунку пенсій
  З початку 2018 року для тих, хто вийде на пенсію, зміниться формула розрахунку її суми. У 2017 році один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35%, зараз він знизився до 1%. Так, якщо раніше при наявності 30 років стажу можна було отримувати пенсію в розмірі 40,5% середнього заробітку, зараз при такому стажі пенсія буде 30%.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко зросте ціна на бензин і комуналку

  Також не будуть нараховуватися "особливі" пенсії для деяких пільгових категорій. Сюди відносяться депутати, судді, дипломати і т.д. – всіх їх переведуть на єдину формулу розрахунку пенсій (співвідношення доходу і середньої зарплати).

  Індексація пенсій
  В рамках пенсійної реформи уряд обіцяє продовжувати індексацію пенсій. Відзначається, що в минулому році, завдяки осучаснюванню, пенсії зросли більше, ніж на 40%, а середня сума однієї досягла 2447 грн. Чиновники обіцяли, що мають намір знову провести індексацію в 2018 р.

  Але осучаснення в цьому році навряд чи передбачається, тому що в бюджеті відповідні стану не прописали, а відповідно до самої пенсійної реформи, індексація пенсій запланована на 2019 р. Автоматичний перерахунок пенсій і зовсім введуть тільки в 2021 р., його прив'яжуть до індексів зростання цін і середньої зарплати.

  Підвищення пенсій
  А ось підвищення пенсій можна очікувати тільки через рік. За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, в 2019 р. середня пенсія зросте на 900 грн. Він зазначив, що зараз невирішеним завданням залишається підвищення пенсій для тих, у кого був великий стаж роботи, але маленькі пенсії. У Міністерстві соціальної політики очікують, що в 2019 р. пенсії в країні виростуть на 20%.

  Пенсії для військових
  Українські силовики – це ще одна категорія пенсіонерів, якою найчастіше обіцяють підвищення пенсій. Так, пенсії для військових не індексувалися ще з 2008 р. Тому 30 серпня 2017 року Кабінет міністрів видав постанову про нові розміри грошового забезпечення військовослужбовцям, які мали вступити в силу з початку 2018 р

  Але в кінці грудня 2017 р. Володимир Гройсман підписав нову постанову №1052, якою вніс правки і замінив початок перерахунку з 2018 року на 2019 р.

  Правда, ще 13 грудня Кабмін розробив законопроект, згідно з яким, силовикам підвищать пенсії саме з 1 січня 2018 р. незалежно від того, коли Рада за нього буде голосувати. Таким чином, пенсії військовим осучаснять "заднім числом". При цьому в Мінсоцполітики підрахували, що пенсії для військових зростуть в середньому на 1500 грн.

  Тимчасова допомога
  З 1 січня 2018 р. непрацююча людина, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату, може отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави в період з 1 січня по 31 грудня 2020 р.

  Допомога призначається органами соціального захисту і виплачується до досягнення такою людиною віку, з якого вона набуде право на призначення пенсії.

  Згідно з постановою Кабміну №1098 від 27 грудня 2017 до затвердженого порядку, розмір такої допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми