Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Пенсійний стаж для українців збільшать на 20 років

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні пенсійна реформа почала працювати ще восени 2017 р. В цьому році уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Так, деякі зміни набули чинності вже з 1 січня 2018 р., інші будуть впроваджуватися протягом року.

  2354_98798.jpg (69.04 Kb)


  У минулому році на пенсію за віком могли вийти в 60 років ті, у кого було всього 15 років стажу. До речі, мінімальний страховий стаж буде збільшуватися щорічно на один пункт. Таким чином, в 2028 р. необхідний стаж становитиме 35 років.

  Відсутній стаж можна буде докупити, щоправда, доведеться заплатити суму єдиного соціального внеску у подвійному розмірі, тобто – 1408 грн за кожен місяць покупки.

  Весь трудовий стаж до 2004 р. автоматично прирівнюється до страхового, а вже з 2004 р. правила підрахунку трохи змінилися. Так, відтоді у страховий стаж включаються тільки ті місяці, за які людина сплачувала внески на пенсійне страхування, якщо ж внесок за якийсь місяць не був проплачений – цей період не зараховується до страхового стажу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко зросте ціна на бензин і комуналку

  Також не будуть нараховуватися “особливі” пенсії для деяких пільгових категорій. Сюди відносяться депутати, судді, дипломати і т. д. – всіх їх переведуть на єдину формулу розрахунку пенсій (співвідношення доходу і середньої зарплати).

  В рамках пенсійної реформи уряд обіцяє продовжувати індексацію пенсій. Відзначається, що в минулому році, завдяки осучасненню, пенсії зросли більше, ніж на 40%, а середня сума однієї досягла 2447 грн. Чиновники обіцяли, що мають намір знову провести індексацію в 2018 р.

  Але осучаснення у цьому році навряд чи передбачається, оскільки в бюджеті відповідні положення не прописали, а згідно із самою пенсійною реформою, індексація пенсій запланована на 2019 р.. Автоматичний перерахунок пенсій взагалі введуть тільки в 2021 р., його прив’яжуть до індексу зростання цін і середньої зарплати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми