Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Зарплати українців зросли на третину - Держстат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Держстат побачив 35%-е зростання заробітків. Експерти: малий бізнес не врахували.

  1305_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  За 2017 рік зарплата середньостатистичного українця збільшилась, причому як номінальна, так і реальна, про це говорять дані Держслужби статистики. Причому найбільше заробітки зросли в грудні - відразу на 1300 грн, в порівнянні з листопадом, або до 8777 грн. Однак економісти кажуть, що статистика не повною мірою відображає реальну картину і прогнозують, що в 2018 році зарплати продовжать рости, але повільніше, ніж роком раніше.

  ЗАРОБІТКИ І ЦІНИ. З даних Держстатистики видно, що графік номінального зростання заробітків повторює торішній – в січні маємо зниження, в порівнянні з груднем попереднього року, з лютого – підвищення на 200-220 грн, з березня – ще на стільки ж, потім відносна стабілізація влітку, плавне зростання восени і різкий стрибок в грудні. Але в Києві середні зарплати підвищувалися рекордними темпами, і за рік збільшилися майже на 60%, перевищивши 14 тис. грн. При цьому ні в одній області не платять більше 10 тис. грн, а зарплата в країні зросла в середньому на 35,5%. Весь 2017 рік підвищення реальної (з урахуванням інфляції) зарплати випереджало зростання цін на 17-21%. Це підтверджує і моніторинг фахівцями Держстату річної динаміки зміни цін на основні і найбільш подорожчали продукти.

  ЕКСПЕРТИ. Економісти також говорять, що зарплати в минулому році у нас росли набагато швидше, ніж ціни, правда, далеко не у всіх. Цю розбіжність помічають і прості громадяни.

  "Я работаю в Киеве, получаю не самую низкую зарплату, но она далека от рассчитанных Госстатом 14 тысяч гривен, даже "грязными"!", — возмущается менеджер Александр Василенко.

  Як роз'яснив нам фінаналітик Олександр Охрименко, така райдужна статистика в столиці виходить за рахунок високооплачуваних чиновників, банкірів, топ-менеджерів компаній, головні офіси яких реєструють в основному в Києві.

  "Середній киянин має вдвічі менше. А стрибок заробітків в грудні пояснюється виплатою бонусів і премій за підсумками року, у" топів "в філіях іноземних компаній з білою зарплатою бонуси складають десятки тисяч гривень і таких компаній в столиці зареєстровано багато. У січні матимемо падіння середньої зарплати на 1000 грн і більше. Також Держстат у своїй методиці не враховує малі підприємства, де працює менше 10 чоловік, а офіційні зарплати трохи вище мінімальних", - говорить Охріменко.

  Економіст Іван Нікітченко теж відзначає, що у нас майже щороку в грудні відбувається різке зростання середньої зарплати через премії і бонуси, і потім зниження в січні.

  Оклади і ціни піднімуться однаково
  Експерти схиляються до того, що в 2018 р зростання зарплат загальмується, незважаючи на підвищення мінзарплати до 3723 грн і дефіцит фахівців, багато з яких виїжджають за кордон. Щоб стримати відтік фахівців, бізнес-структури піднімають їм оклади, обіцяють соцпакети у вигляді страхування життя і здоров'я, мобільного зв'язку та компенсації проїзду. "У 2018-му також очікується зростання зарплат, але набагато менше – ефекту від підняття мінімалки вже не буде, та й темпи зростання економіки дуже скромні, тому дворазового перевищення темпів зростання номінальної зарплати над темпами інфляції очікувати не варто", – упевнений Нікітченко. А Охріменко прогнозує, що інфляція в цьому році випередить зростання реальних зарплат: "Торішні темпи зростання заробітків, викликані підвищенням мінзарплати з 1600 до 3200 грн і наявністю вакансій для верстатників, будівельників, інженерів, практично вичерпані. Що стосується бюджетників, то у держави немає грошей, щоб піднімати оклади, незважаючи на передвиборний рік. У кращому випадку зарплати і ціни виростуть однаково, в гіршому – українці стануть біднішими".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми