Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Зарплати українців зросли на третину - Держстат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Держстат побачив 35%-е зростання заробітків. Експерти: малий бізнес не врахували.

  1305_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  За 2017 рік зарплата середньостатистичного українця збільшилась, причому як номінальна, так і реальна, про це говорять дані Держслужби статистики. Причому найбільше заробітки зросли в грудні - відразу на 1300 грн, в порівнянні з листопадом, або до 8777 грн. Однак економісти кажуть, що статистика не повною мірою відображає реальну картину і прогнозують, що в 2018 році зарплати продовжать рости, але повільніше, ніж роком раніше.

  ЗАРОБІТКИ І ЦІНИ. З даних Держстатистики видно, що графік номінального зростання заробітків повторює торішній – в січні маємо зниження, в порівнянні з груднем попереднього року, з лютого – підвищення на 200-220 грн, з березня – ще на стільки ж, потім відносна стабілізація влітку, плавне зростання восени і різкий стрибок в грудні. Але в Києві середні зарплати підвищувалися рекордними темпами, і за рік збільшилися майже на 60%, перевищивши 14 тис. грн. При цьому ні в одній області не платять більше 10 тис. грн, а зарплата в країні зросла в середньому на 35,5%. Весь 2017 рік підвищення реальної (з урахуванням інфляції) зарплати випереджало зростання цін на 17-21%. Це підтверджує і моніторинг фахівцями Держстату річної динаміки зміни цін на основні і найбільш подорожчали продукти.

  ЕКСПЕРТИ. Економісти також говорять, що зарплати в минулому році у нас росли набагато швидше, ніж ціни, правда, далеко не у всіх. Цю розбіжність помічають і прості громадяни.

  "Я работаю в Киеве, получаю не самую низкую зарплату, но она далека от рассчитанных Госстатом 14 тысяч гривен, даже "грязными"!", — возмущается менеджер Александр Василенко.

  Як роз'яснив нам фінаналітик Олександр Охрименко, така райдужна статистика в столиці виходить за рахунок високооплачуваних чиновників, банкірів, топ-менеджерів компаній, головні офіси яких реєструють в основному в Києві.

  "Середній киянин має вдвічі менше. А стрибок заробітків в грудні пояснюється виплатою бонусів і премій за підсумками року, у" топів "в філіях іноземних компаній з білою зарплатою бонуси складають десятки тисяч гривень і таких компаній в столиці зареєстровано багато. У січні матимемо падіння середньої зарплати на 1000 грн і більше. Також Держстат у своїй методиці не враховує малі підприємства, де працює менше 10 чоловік, а офіційні зарплати трохи вище мінімальних", - говорить Охріменко.

  Економіст Іван Нікітченко теж відзначає, що у нас майже щороку в грудні відбувається різке зростання середньої зарплати через премії і бонуси, і потім зниження в січні.

  Оклади і ціни піднімуться однаково
  Експерти схиляються до того, що в 2018 р зростання зарплат загальмується, незважаючи на підвищення мінзарплати до 3723 грн і дефіцит фахівців, багато з яких виїжджають за кордон. Щоб стримати відтік фахівців, бізнес-структури піднімають їм оклади, обіцяють соцпакети у вигляді страхування життя і здоров'я, мобільного зв'язку та компенсації проїзду. "У 2018-му також очікується зростання зарплат, але набагато менше – ефекту від підняття мінімалки вже не буде, та й темпи зростання економіки дуже скромні, тому дворазового перевищення темпів зростання номінальної зарплати над темпами інфляції очікувати не варто", – упевнений Нікітченко. А Охріменко прогнозує, що інфляція в цьому році випередить зростання реальних зарплат: "Торішні темпи зростання заробітків, викликані підвищенням мінзарплати з 1600 до 3200 грн і наявністю вакансій для верстатників, будівельників, інженерів, практично вичерпані. Що стосується бюджетників, то у держави немає грошей, щоб піднімати оклади, незважаючи на передвиборний рік. У кращому випадку зарплати і ціни виростуть однаково, в гіршому – українці стануть біднішими".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми