Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як оновилися зарплати українців

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: зарплата

  67% українців підвищили зарплати.

  8808_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Початок року - найпопулярніший час для підвищення зарплат, констатує кадровий портал. Напевно, в новорічну ніч побажали собі збільшення доходів дуже багато, а ось чи збулися ці побажання, з'ясувало дослідження.

  Треба сказати, що для більшості опитаних українців минулий рік видався продуктивним в питаннях підвищення заробітної плати: 71% учасників опитування зазначили, що зарплату їм підняли рік тому. Для кожного 20-го період очікування з минулого підвищення зарплати становить два роки, а кожен п'ятий поскаржився, що його доходи ніяк не виросли з самого моменту працевлаштування.

  Що стосується планів щодо підвищення зарплати, то, як з'ясувало дослідження, лише 45% компаній вирішили залишити все, як є. Кожен п'ятий учасник опитування похвалився тим, що в їх компанії за результатами року підняли зарплату абсолютно всім, ще стільки ж опитаних відзначили, що оклади підвищували тільки ключовим фахівцям. І лише 17% говорять, що їм підняли зарплату в зв'язку з підвищенням "мінімалки".

  Словом, рік у фінансовому плані видався більш-менш вдалим у двох третин (67%) учасників опитування.

  Правда, з цих щасливчиків тільки 12% задоволені в повній мірі - їм зарплату підняли навіть більше, ніж обіцяли! Більше половини констатують позитивний "статус-кво": фінансову мотивацію підвищили, як і планували. А для 34% учасників опитування підвищення не обійшлося без ложки дьогтю - зарплату підвищили, але менше обіцяного.

  Скільки-скільки?
  Найчастіше надбавка становила 10-20% - так відповіли майже 37% опитаних. Кожен четвертий отримав надбавку в розмірі 20-30%, а кожному п'ятому довелося задовольнятися 10% -ної надбавкою. Майже 8% виявилися в числі тих щасливчиків, яким оклади підняли більш ніж в півтора рази.

  Правда, як з'ясував той же опитування, очікування самих співробітників були набагато вище.

  Роботодавці свою скупість виправдовують багатьма факторами, в числі яких і таке пояснення: надбавка до заробітної плати є "коротким" і невдячним мотиватором, ефект від якого швидко сходить на «ні».

  Опитані співробітники з цим категорично не згодні. 62% учасників опитування впевнені, що підвищення зарплати мотивує їх працювати краще! Правда, при цьому 38% вважають, що підвищення зарплати - святий обов'язок роботодавця, на яку відповідати підвищенням продуктивності зовсім необов'язково.

  І що тепер?
  Нагадаємо, що за даними Держстату за рік середня зарплата в Україні зросла на 35,5%.

  "Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій в грудні 2017 року склала 8777 грн, що в 2,7 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн), - говориться в повідомленні статистичного відомства. - У порівнянні з листопадом розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 17,4%, а за останні 12 місяців (відносно грудня 2016 року) - на 35,5%".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес повинен платити українцям більші зарплати - міністр

  Втім, економісти до всіх новин про нестримному зростанні зарплат продовжують ставитися скептично, і, як видно з усього вищесказаного, небезпідставно.

  - По-перше, середня зарплата - це як середня температура по лікарні, - каже економіст Андрій Мартинюк. - У кого-то вона зросла на 1%, у кого-то - на 200%, а в середньому - на 35,5%. По-друге, не варто забувати про ціни, які теж не стоять на місці, так насправді збільшується не зарплати, а кількість купюр в наших гаманцях, та й то не у всіх. Так що до всіх цих заяв треба ставитися критично і довіряти все ж більше власним очам, а не життєствердним статистичними зведеннями.

  Але повернемося до нашого дослідження.

  Ті, хто залишився без підвищення зарплати, кажуть, що них залишаються кілька варіантів подальшого розвитку подій, найпопулярніший з яких - пошук нової роботи. Кожен четвретри-п'ятий планує поговорити з керівником, а багато хто просто перестануть "викладатися" на роботі.

  В цілому відповідь на питання "Що ви зробите в цій ситуації?" виглядає так:

  Почну шукати нову роботу 43%
  Поговорю з керівництвом 22%
  Перестану викладатися на 100 відсотків 18%
  Нічого не буду робити 9%
  Знайду підробіток 8%  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми