Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як оновилися зарплати українців

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: зарплата

  67% українців підвищили зарплати.

  8808_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

  Початок року - найпопулярніший час для підвищення зарплат, констатує кадровий портал. Напевно, в новорічну ніч побажали собі збільшення доходів дуже багато, а ось чи збулися ці побажання, з'ясувало дослідження.

  Треба сказати, що для більшості опитаних українців минулий рік видався продуктивним в питаннях підвищення заробітної плати: 71% учасників опитування зазначили, що зарплату їм підняли рік тому. Для кожного 20-го період очікування з минулого підвищення зарплати становить два роки, а кожен п'ятий поскаржився, що його доходи ніяк не виросли з самого моменту працевлаштування.

  Що стосується планів щодо підвищення зарплати, то, як з'ясувало дослідження, лише 45% компаній вирішили залишити все, як є. Кожен п'ятий учасник опитування похвалився тим, що в їх компанії за результатами року підняли зарплату абсолютно всім, ще стільки ж опитаних відзначили, що оклади підвищували тільки ключовим фахівцям. І лише 17% говорять, що їм підняли зарплату в зв'язку з підвищенням "мінімалки".

  Словом, рік у фінансовому плані видався більш-менш вдалим у двох третин (67%) учасників опитування.

  Правда, з цих щасливчиків тільки 12% задоволені в повній мірі - їм зарплату підняли навіть більше, ніж обіцяли! Більше половини констатують позитивний "статус-кво": фінансову мотивацію підвищили, як і планували. А для 34% учасників опитування підвищення не обійшлося без ложки дьогтю - зарплату підвищили, але менше обіцяного.

  Скільки-скільки?
  Найчастіше надбавка становила 10-20% - так відповіли майже 37% опитаних. Кожен четвертий отримав надбавку в розмірі 20-30%, а кожному п'ятому довелося задовольнятися 10% -ної надбавкою. Майже 8% виявилися в числі тих щасливчиків, яким оклади підняли більш ніж в півтора рази.

  Правда, як з'ясував той же опитування, очікування самих співробітників були набагато вище.

  Роботодавці свою скупість виправдовують багатьма факторами, в числі яких і таке пояснення: надбавка до заробітної плати є "коротким" і невдячним мотиватором, ефект від якого швидко сходить на «ні».

  Опитані співробітники з цим категорично не згодні. 62% учасників опитування впевнені, що підвищення зарплати мотивує їх працювати краще! Правда, при цьому 38% вважають, що підвищення зарплати - святий обов'язок роботодавця, на яку відповідати підвищенням продуктивності зовсім необов'язково.

  І що тепер?
  Нагадаємо, що за даними Держстату за рік середня зарплата в Україні зросла на 35,5%.

  "Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій в грудні 2017 року склала 8777 грн, що в 2,7 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн), - говориться в повідомленні статистичного відомства. - У порівнянні з листопадом розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 17,4%, а за останні 12 місяців (відносно грудня 2016 року) - на 35,5%".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес повинен платити українцям більші зарплати - міністр

  Втім, економісти до всіх новин про нестримному зростанні зарплат продовжують ставитися скептично, і, як видно з усього вищесказаного, небезпідставно.

  - По-перше, середня зарплата - це як середня температура по лікарні, - каже економіст Андрій Мартинюк. - У кого-то вона зросла на 1%, у кого-то - на 200%, а в середньому - на 35,5%. По-друге, не варто забувати про ціни, які теж не стоять на місці, так насправді збільшується не зарплати, а кількість купюр в наших гаманцях, та й то не у всіх. Так що до всіх цих заяв треба ставитися критично і довіряти все ж більше власним очам, а не життєствердним статистичними зведеннями.

  Але повернемося до нашого дослідження.

  Ті, хто залишився без підвищення зарплати, кажуть, що них залишаються кілька варіантів подальшого розвитку подій, найпопулярніший з яких - пошук нової роботи. Кожен четвретри-п'ятий планує поговорити з керівником, а багато хто просто перестануть "викладатися" на роботі.

  В цілому відповідь на питання "Що ви зробите в цій ситуації?" виглядає так:

  Почну шукати нову роботу 43%
  Поговорю з керівництвом 22%
  Перестану викладатися на 100 відсотків 18%
  Нічого не буду робити 9%
  Знайду підробіток 8%  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми