Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Топ-10: Що допоможе здобути бажану роботу

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: робота

    У звіті про майбутнє професій, зробленому на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, були названі 10 знань і умінь, які будуть актуальні після 2020 року.

    0175_narada.jpg (39.39 Kb)

    1. Уміння вирішувати проблеми комплексно і багаторівневе
    Говорячи простою мовою, будуть затребувані люди, які здатні бачити суть проблеми і розбиратися з її причиною, а не з наслідком.

    У зв'язку з цим можна згадати старий анекдот про те, як людина прийшла на прийом до лікаря зі скаргами на погане самопочуття, а лікар порадив йому кинути пити і курити.

    - Так я не п'ю і не курю! - сказав пацієнт.

    - Дуже шкода, - відповів лікар. - Якби ви курили і пили, а зараз кинули, то відчули б себе значно краще!

    Ситуація, якщо її розглядати як анекдот, виглядає, звичайно, смішно. Але якщо людина в реальності зіткнувся з тим, що на все його скарги лікар радить або кинути пити-курити, або менше їсти, то йому не до сміху. Адже цілком можливо, що першопричинами є психологічні проблеми, порушення сну і навіть дуже серйозні захворювання.

    Так ось, найбільш затребуваними будуть фахівці, які володіють цілісним системним підходом до вирішення проблем і розуміють, на що слід звернути увагу, крім самого очевидного.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара у світі обвалився нижче "психологічної відмітки"

    2. Критичне мислення
    Уміння критично мислити означає вміння ставити під сумніви будь-яку інформацію, що надходить, включаючи власні переконання.

    - Події останніх років показують, що українцям дуже бракує здатності критично мислити, - каже психолог Оксана Навроцька. - Практично всі події сприймаються в "чорно-білому варіанті" - "зрада" або "перемога". Навіть дорослі і відбулися люди забувають, що світ багатобарвний, що дозволяє популістам і маніпуляторам паразитувати практично на будь-яку тему, яка спливає в інформаційному просторі. А тим часом навіть сам питання "Можливо, все працює зовсім не так, як я до цього думав?" вже допомагає розвитку.

    Психолог переконана: навчитися критично мислити не тільки можна і потрібно, але і життєво необхідно - недарма ця навичка йде в списку під номером 2.

    А для цього треба постаратися:

    сприймаючи інформацію, включати "внутрішні фільтри",
    не вестися на гучні заяви політиків про "зраду" і "Перемога",
    не чіпляє намертво за власну думку, не помічаючи альтернативних аргументів,
    насторожуватися, якщо вам намагаються нав'язати "єдино вірне рішення",
    задавати собі питання і шукати на них відповіді в різних джерелах.

    3. Креативність
    Модне слово "креативність" все розуміють по-різному, але так чи інакше пов'язують креативні здібності з творчістю. Тим часом, каже бізнес-коуч Марина Деркач, в широкому сенсі креативність - це вміння знаходити нестандартні, принципово нові рішення, тобто здатність бачити те, чого ще немає. І це, безумовно, вкрай цінне і важливе якість для будь-якої компанії.

    Серед психологів популярна думка, що спочатку креативність властива будь-якій людині, але більшість з нас втрачають її в дитячому садку або школі. Проте деяким людям, незважаючи ні на що, вдалося зберегти це дуже цінне якість і непогано на ньому заробити. Найкреативнішою роботою на світлі, мабуть, є діяльність трабл-шутерів, гонорари яких сягають 100 тис. Доларів на годину. Уже виходячи з порядку цифр зрозуміло: до послуг цих фахівців вдаються або дуже багаті люди, або великі корпорації.

    Як приклад роботи трабл-шутера найчастіше призводять випадок з життя відомої корпорації, яка виробляє кросівки. Компанія терпіла величезні збитки через крадіжку персоналу: завод був побудований в бідній країні, працювали на ньому місцеві, в тому числі і охоронцями, так що крадіжки досягли небачених масштабів. Запрошений трабл-шутер швидко знайшов вихід, запропонувавши випускати праві і ліві кросівки в різних країнах.

    4. Уміння управляти людьми
    Керувати людьми - це не просто віддавати накази. Це складна наука про те, як лідеру приймати важливе рішення і нести за нього відповідальність.

    Як мотивувати співробітників так, щоб вони із задоволенням не тільки йшли з роботи, а й приходили на неї.

    Як прийняти на роботу дійсно кваліфікованого і корисного співробітника.

    Як підвищувати тільки по-справжньому ефективних працівників, а не тих, хто лише здається такими.

    Як уникати конфліктів всередині команди, а якщо вони все ж виникли, швидко їх вирішувати.

    Зрозуміло, що якщо у компанії є управлінець, який знає відповіді на всі ці та інші питання і успішно застосовує їх на практиці, проблем у компанії не буде.

    5. Уміння взаємодіяти з людьми
    Здавалося б: людина - істота соціальна, а значить, цей навик просто зобов'язаний бути присутнім в кожному з нас за замовчуванням. Але, каже директор по країнах Східної Європи компанії WORLD STAFF Віталій Михайлов, сьогодні все трохи змінилося, і суспільство стає все більш закритим.

    За словами експерта, завдяки різним мессенджерам люди сьогодні фактично перестали спілкуватися.

    - Співробітники сидять в одній кімнаті, але не розмовляють один з одним, а переписуються в чатах. Дитина вже не дзвонить батькам, а просто пише "все ок", а у відповідь отримує смайлик, - наводить Михайлов приклади з життя. - Так, все це можна пояснити. Листуючись в чаті, співробітники не заважають один одному. А батьки відповідають на бігу, тому їм простіше відправити смайлик одним кліком. Але все це призводить до того, що люди розучуються говорити. Так що вміння спілкуватися і взаємодіяти один з одним стає цінним навиком, володіє яким далеко не кожен.

    6. Емоційний інтелект
    Емоційний інтелект - це здатність розуміти емоції, наміри і мотивацію інших людей і свої власні, а також уміння управляти своїми емоціями та емоціями інших людей. А говорячи простою мовою - це здатність правильно тлумачити обстановку і, інтуїтивно вловлюючи, чого хочуть і чого потребують інші люди, використовувати ситуацію на благо собі та іншим.

    За словами психолога Оксани Навроцької, незважаючи на те що ми постійно відчуваємо будь-які емоції, лише мала частина людей вміє їх розпізнавати і тим більше ними управляти. А тим часом це якість цілком можна виробити в собі і розвинути.

    7. Формування власної думки та прийняття рішень
    У цьому пункті фактично об'єдналися кілька попередніх: вміння критично мислити, вміння підходити до вирішення проблем комплексно і вміння управляти людьми, каже Марина Деркач. Як вже говорилося вище, все це вкрай цінні якості, які особливо цінуються в керівниках.

    8. Гнучкість розуму
    Когнітивна гнучкість - це здатність розуму швидко перемикатися з однієї думки на іншу, а також обмірковувати кілька речей одночасно. До речі, перевірити себе на когнітивну гнучкість можна за допомогою відомого тесту Струпа, в якому колір слова не збігається з написаним (наприклад, слово "червоний" написано синім кольором). У загальному випадку, чим швидше ви називаєте фактичні кольору написаних слів, тим гнучкіше ваше когнітивне мислення.

    9. Клієнтоорієнтованість
    Судячи з прогнозів, сфера послуг у всьому світі буде і далі розширюватися, а хороший сервіс завжди в ціні! На жаль, в Україні ця сфера перебуває, м'яко кажучи, не в найкращому стані, і у нас часто виходить так, що споживачі, які звертаються в сферу послуг, відчувають себе не клієнтами, а прохачами.

    10. Уміння вести переговори
    Важливість цього вміння не викликає сумнівів, оскільки приносить компанії і моральні, і матеріальні дивіденди. Але Оксана Навроцька пропонує звернути увагу на інше: половина з 10 "навичок майбутнього" стосуються вміння спілкуватися з людьми! Це підказує: якщо не знаєте, що вивчати і чому себе присвятити, вивчайте людей, їх емоції, поведінку і потреби - це вам неодмінно стане в нагоді!



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми