Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

На Україні закінчилася робоча сила

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: суспільство

  На Україні через масову трудову еміграцію добігає кінця вільна робоча сила. До такого висновку дійшло агентство Bloomberg, що спирається на статистику і бесіди з представниками рекрутингових фірм країни. Ключову роль в даному процесі відіграла масова еміграція, яка прийняла особливі масштаби з 2015 року.

  54_narada.jpg (39.39 Kb)


  За даними Bloomberg, протягом 2015-2017 років в Польщу з України виїхало 507 тисяч трудових мігрантів, в Росію - 343 тисячі, в Чехію - 127 тисяч, а в Білорусію - 22 тисячі. Тільки в шість найпопулярніших для українських емігрантів країн виїхало понад мільйон осіб працездатного віку.

  Масова еміграція пояснюється колосальною різницею в зарплатах, збільшилася після обвалу курсу гривні в 2014-2015 роках. На даний момент середня зарплата на Україні складає близько 250 доларів, а в сусідній Польщі вона перевищує 1000 доларів. У Росії за підсумками 2017 року середня зарплата склала близько 670 доларів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подешевшає бензин

  Як зазначає агентство, зараз багато компаній на Україні мають велику кількість незаповнених вакансій. Брак робочої сили стала однією з причин уповільнення економічного зростання в 2017 році впродовж чотирьох кварталів поспіль.

  У середині лютого стало відомо, що у Франції робоча сила виявилася під кінець, незважаючи на те що на біржі праці в країні офіційно зареєстровано 3,5 мільйона безробітних. Схожі проблеми має і американський ринок праці. Через нестачу кваліфікованих кадрів американські компанії вже почали зазнавати збитків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми