Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Гройсман: в Україні змінять механізм нарахування пенсій

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: пенсії

  За словами прем'єр-міністра, під час нарахування пенсійної виплати буде збільшено роль стажу в порівнянні з зарплатою.

  7187_98798.jpg (69.04 Kb)


  Міністерство соціальної політики розробить новий механізм нарахування пенсій, згідно з яким буде збільшена роль стажу в порівнянні з зарплатою під нарахування пенсійної виплати. Це буде стосуватися пенсіонерів, які мають великий стаж роботи, але працювали за маленьку зарплату. Про це в своєму "Фейсбуці" написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

  - Майже 3 млн пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, отримали незначне підвищення пенсії внаслідок того, що у них була маленька зарплата. В першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних навчальних закладів та інших робітників, які працювали на благо суспільства. Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн цих пенсіонерів, майже 2,5 млн складають українські жінки. Саме тому, я дав доручення Мінсоцполітики підготувати законодавчі зміни, які дозволять виправити соціальну несправедливість по відношенню до цих людей, - зазначив Володимир Гройсман.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Газпром" офіційно не повідомляв "Нафтогаз" про розірвання контракту

  При цьому він підкреслив, що формулу для розрахунку пенсій залишать незмінною.

  - Несправедливим є не формула, а соціально-економічна дійсність, в якій жили і працювали пенсіонери. Йдеться про введення і реалізації додаткових гарантій для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування, - підкреслив прем'єр.

  Він також зазначив, що ще однією проблема, виявленої під час проведення пенсійної реформи, є зниження індивідуального коефіцієнта заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії.

  - Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але завдяки тому, що знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є його пенсія. Ми повинні виправити цю несправедливість. Відповідне доручення я дав Міністерству соціальної політики. Ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням. Пенсіонери з великим стажем роботи будуть отримувати гідні пенсії, - написав Гройсман.

  Нагадаємо, в 2017 році уряд в 2017 році підвищив виплати українським пенсіонерам в середньому на 561 грн. (Тепер сьогодні середня пенсія становить 2447 гривень). Однак незважаючи на це, Україна потрапила в десятку країн, де пенсіонери живуть найгірше.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми