9 з 10 українців не хочуть жити і працювати в Україні. Правда, кожен шостий не робить ніяких дій, щоб виїхати.
До від'їзду готові!
У сучасному глобалізованому світі пошук роботи вже не обмежується виключно місцем проживання. Українці мають можливість переглядати вакансії в інших країнах, проходити співбесіди по скайпу і знаходити роботу за кордоном. Словом, було б бажання!
Як показало опитування, проведене кадровим порталом, 92% українців хочуть працювати за кордоном.
Незважаючи на таке палке бажання переважної більшості опитаних попрацювати в іншій країні, кожен шостий не вжив зовсім ніяких дій для виїзду за кордон. Більш активні українці вчать мову, готують документи для виїзду і моніторять пропозиції по роботі.
При цьому цілі трудової міграції відрізняються: якщо одні хочуть заробити грошей, то інші розраховують згодом залишитися за кордоном. Майже кожен п'ятий бажаючий розглядає роботу за кордоном як цікавий життєвий досвід. Серед інших цілей фігурували: можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для своїх дітей.
З якою метою ви хочете попрацювати в іншій країні?
Заробити грошей 37%
Хочу з часом там залишитися 34%
Це цікавий досвід 18%
Інша 11%
При цьому, як з'ясували автори дослідження, багато хто готовий йти на компроміси при працевлаштуванні за кордоном - працювати не за фахом або, наприклад, на нижчій посаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна змушена продати "Приватбанк"
На які компроміси ви готові піти заради роботи за кордоном?
Працювати не за фахом 65%
Здобувати додаткову освіту 55%
Працювати на нижчій посаді 35%
Не готовий на компроміси 3%
Сумна тенденція
Всі ці "міграційні опитування" останнього часу вказують на сумну тенденцію: українці не просто хочуть виїхати, а готові виїхати світ за очі! Адже якщо раніше в опитуваннях запитували, куди б ви хотіли поїхати - США, Канаду, Німеччину - то сьогодні більшість авторів опитувань так питання не ставлять. Виїхати - і все! Аби тут не залишатися!
Тим більше, що більшості вибирати не доводиться: практично всі дороги ведуть до Польщі.
За словами директора по країнах Східної Європи компанії WORLD STAFF Віталія Михайлова, результати подібних опитувань залежать в першу чергу від постановки питання.
- Справа в тому, що у кожного в голові своя "закордон", - говорить експерт. - І, відповідаючи на запитання, чи хотіли б ви жити і працювати за кордоном, одні представляють Туреччину і Єгипет, де недавно відпочивали, інші - західну Європу, треті - США або Канаду. Ось так і виходить, що більше 90% висловлюють бажання виїхати. І, напевно, якби в опитуванні запитували, чи хочете ви працювати каменярем в Чехії або швачкою в Польщі, результати були б дещо іншими.
А взагалі, каже Віталій Михайлов, це дуже сумна тенденція. Українці не хочуть працювати в Україні, не хочуть тут жити і заводити дітей. В кінцевому підсумку це веде до вимирання нації, а безвіз і трудова міграція тільки погіршують ситуацію.
З цим потрібно щось робити, резюмував експерт, але, на жаль, у держави немає ні програми, ні ідей.