Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Більшість українців не хочуть працювати в Україні

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: робота, суспільство

  9 з 10 українців не хочуть жити і працювати в Україні. Правда, кожен шостий не робить ніяких дій, щоб виїхати.

  2184_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)

  До від'їзду готові!
  У сучасному глобалізованому світі пошук роботи вже не обмежується виключно місцем проживання. Українці мають можливість переглядати вакансії в інших країнах, проходити співбесіди по скайпу і знаходити роботу за кордоном. Словом, було б бажання!

  Як показало опитування, проведене кадровим порталом, 92% українців хочуть працювати за кордоном.

  Незважаючи на таке палке бажання переважної більшості опитаних попрацювати в іншій країні, кожен шостий не вжив зовсім ніяких дій для виїзду за кордон. Більш активні українці вчать мову, готують документи для виїзду і моніторять пропозиції по роботі.

  При цьому цілі трудової міграції відрізняються: якщо одні хочуть заробити грошей, то інші розраховують згодом залишитися за кордоном. Майже кожен п'ятий бажаючий розглядає роботу за кордоном як цікавий життєвий досвід. Серед інших цілей фігурували: можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для своїх дітей.

  З якою метою ви хочете попрацювати в іншій країні?
  Заробити грошей 37%
  Хочу з часом там залишитися 34%
  Це цікавий досвід 18%
  Інша 11%
  При цьому, як з'ясували автори дослідження, багато хто готовий йти на компроміси при працевлаштуванні за кордоном - працювати не за фахом або, наприклад, на нижчій посаді.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна змушена продати "Приватбанк"

  На які компроміси ви готові піти заради роботи за кордоном?
  Працювати не за фахом 65%
  Здобувати додаткову освіту 55%
  Працювати на нижчій посаді 35%
  Не готовий на компроміси 3%

  Сумна тенденція
  Всі ці "міграційні опитування" останнього часу вказують на сумну тенденцію: українці не просто хочуть виїхати, а готові виїхати світ за очі! Адже якщо раніше в опитуваннях запитували, куди б ви хотіли поїхати - США, Канаду, Німеччину - то сьогодні більшість авторів опитувань так питання не ставлять. Виїхати - і все! Аби тут не залишатися!

  Тим більше, що більшості вибирати не доводиться: практично всі дороги ведуть до Польщі.

  За словами директора по країнах Східної Європи компанії WORLD STAFF Віталія Михайлова, результати подібних опитувань залежать в першу чергу від постановки питання.

  - Справа в тому, що у кожного в голові своя "закордон", - говорить експерт. - І, відповідаючи на запитання, чи хотіли б ви жити і працювати за кордоном, одні представляють Туреччину і Єгипет, де недавно відпочивали, інші - західну Європу, треті - США або Канаду. Ось так і виходить, що більше 90% висловлюють бажання виїхати. І, напевно, якби в опитуванні запитували, чи хочете ви працювати каменярем в Чехії або швачкою в Польщі, результати були б дещо іншими.

  А взагалі, каже Віталій Михайлов, це дуже сумна тенденція. Українці не хочуть працювати в Україні, не хочуть тут жити і заводити дітей. В кінцевому підсумку це веде до вимирання нації, а безвіз і трудова міграція тільки погіршують ситуацію.

  З цим потрібно щось робити, резюмував експерт, але, на жаль, у держави немає ні програми, ні ідей.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми