Міністерство соцполітики планує 2019 року перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати.
"Не можемо сказати, яке зростання буде у 2018 році. Однак, якби перерахували за прикладом 2017-го, то підвищили б пенсії на 25%. 2019-го все залежатиме від рівня зростання зарплати й інфляції. Очікуємо, що це буде 10-15% підвищення", - заявив міністр соцполітики Андрій Рева.
За його словами, з кожним роком вимоги до стажу українців зростатимуть.
"За міжнародною нормою, на участь у пенсійній системі мають право ті, хто відпрацював 15 років. Однак віднині термін виходу на пенсію залежитиме лише від громадян. Тому можна ховатися й далі, але потрібно пам'ятати, якщо виконав програму частково - не отримаєш пенсію в 60 років", - прокоментував міністр.
Він додав, що проблема ще й у тому, що трудовий стаж пенсіонерів, які вийшли до 2000 року, припадає переважно на радянський час. Тоді держава фактично встановлювала зарплату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар та євро подорожчали з початком тижня
"Так, селяни у колгоспі працювали за трудодні. Мізерну зарплату почали отримувати лише після 1965 року. Виходить, що людина 40 років працювала, а в неї пенсія 1300-1400 гривень", - пояснив Рева.
Зараз міністерство шукає механізм, за якого індексація пенсій буде більшою.
"Один із варіантів — це підвищення мінімальної зарплати. Після чого зросте мінімальна пенсія та надходження в Пенсійний фонд. В інших пенсія не буде рости, бо в них індексація. Однак на людей з маленькою пенсією та великим стажем це вплине", - додав міністр.
У Міністерстві соцполітики обговорюють питання, щоб вартість стажу для громадян, які вийшли на пенсію до 2000 року, відрізнялася.
"Зміни торкнуться 3-х з 12 мільйонів пенсіонерів, які важко працювали, однак мають малий стаж. Такий стаж матиме більше значення, ніж той, який вони отримували після 2000 року. Існує інша пропозиція - взяти діючу формулу та застосовувати під час визначення пенсій до 2000-го будь-які 5 років найбільшого заробітку. Потім ці коефіцієнти скласти. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більший, ніж той, який у людини після 2000 року. Водночас сама формула змінюватися не буде", - підсумував міністр.