Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні можуть вдвічі збільшити "мінімалку"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  У найближчі роки мінімальна зарплата в Україні може вирости майже вдвічі, однак про підвищення купівельної спроможності українців можна говорити з натяжкою.

  9266_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це заявив економічний експерт Максим Праздніков.

  "Початкова цифра підвищення, яку озвучував президент - 4100 грн. Зараз озвучується сума в 4200 грн. Крім того, є прогноз на 2019, 2020 і 2021 рік. У 2021 році озвучується цифра в 6400 грн", - нагадав економіст.

  За словами Празднікова, "потрібно розуміти дві речі".

  "З одного боку, цифра в 6400 грн порівняно з тією, яка зараз, 3723 грн, звучить досить істотно - зростання практично на 80%. З іншого боку, потрібно розуміти, що існують абсолютні цифри і номінальні", - сказав він.

  Праздніков також нагадав про рівень інфляції в Україні за останні роки.

  "При збереженні рівня інфляції в 12-13%, сума 6400 грн через чотири роки за реальною купівельною спроможністю відповідає сьогоднішньої сумі 3800-3900 грн", - заявив економіст.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: http://businessua.com/tarify/43692kabmin-domovlyaetsya-z-mvf-pro-novi-tarifi-na-gaz.html

  Як зазначив експерт, "говорити про зростання цифри можна, але говорити про те, що виросте купівельна спроможність, можна з дуже великою натяжкою".

  "Щодо ситуації на сьогодні з підвищенням мінімальної заробітної плати до рівня 4200 грн, є позиція МВФ і Світового банку, які виступають проти. Вони не бачать джерел, за рахунок яких можливо таке підвищення зарплат", - повідомив Праздніков.

  Водночас, економіст навів у приклад 2017 рік, коли МВФ застерігав від підвищення мінімальних зарплат, але "незважаючи на це воно сталося, і не можна сказати, що це призвело до якихось перевантажень бюджету".

  "Давайте називати речі своїми іменами - навіть та зарплата в 3723 грн, яка є на сьогоднішній день - це не та сума, на яку люди можуть прожити... Якщо підняти статистику Держстату, мінімальну зарплату на сьогоднішній день отримує мало не половина населення України. При цьому середня зарплата в країні перевищує 8000 грн. Значить, якийсь запас ще є", - уклав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми