Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні зміниться ринок праці

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота, зарплата

  Ринок праці, як і багато інших сфер, в найближчі місяці очікує сезонне пожвавлення. З одного боку, з'являється велика кількість вакансій в сфері послуг, будівництві, сільському господарстві, а з іншого боку - бізнес знижує свою активність, а ті, хто міг би шукати роботу, відправляються у відпустку. Ростуть в цей період офіційні середні зарплати, свою лепту вносять і сезонні заробітки.

  2923_narada.jpg (39.39 Kb)


  Що чекає український ринок праці в найближчі кілька місяців.

  Конкуренції менше, а шансів - більше
  Багато українців перед тим, як поміняти роботу, воліють сходити у відпустку, розповідає HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. Готуючись до того, що на наступній роботі відпочити можна буде тільки пропрацювавши півроку, майбутні претенденти спочатку йдуть у відпустку, а потім звільняються. Для тих, хто активно починає шукати роботу, цей період - можливість працевлаштуватися без великої конкуренції. Правда, стосується така тенденція далеко не всіх сфер, уточнює експерт. "За деякими професійним сферам зниження активності немає. У виробництві, в IT. Люди, які шукають роботу влітку, можуть виграти за рахунок зниження конкурентності. Але це стосується далеко не всіх", - пояснює Пашкіна.

  "За деякими професійним сферам зниження активності немає. У виробництві, в IT. Люди, які шукають роботу влітку, вони можуть виграти за рахунок зниження конкурентності. Але це стосується далеко не всіх", - пояснює Пашкіна.

  Багато фахівців і зовсім приймають рішення звільнитися після відпустки, впевнений HR-експерт Олександр Білоус. За кілька тижнів перерви в роботі можна не тільки відпочити, а й переглянути свої погляди на власну роботу. Звільняються ті вакансії, які влітку можуть зайняти здобувачі, які замість відпочинку шукають нову роботу.

  Більш того, є сфери, в яких літо - найактивніший період для пошуку роботи. Наприклад, викладачі і вчителі під час навчального року намагаються залишатися на своїх місцях. А вже влітку і навчальні заклади активніше набирають новеньких, і самі педагоги розглядають варіанти.

  Влітку значно збільшується кількість вакансій в торгівлі, сфері послуг, будівництві. "Літні місяці і рання осінь найбільш активні в плані ринку праці. Зростає зайнятість, зменшується безробіття. Є певна сезонність за рахунок студентів, у яких літні канікули, старшокласників. Більше робочих місць в торгівлі (вулична), туризмі; будівництво активізується, особливо, якщо говорити про будівництво в приватному секторі, активно роблять ремонти. Зростає сільське господарство, потрібно збирати урожай", - розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

  Ще два тижні тому, розповідає Пашкіна, сезонних вакансій було на 10-15% менше. Найлегше знайти роботу кухарю, офіціантові, шашличнику. Тренд цього року - розширення вакансій в сфері гостинності. "З'являються більше вакансій типу масажистів, рятувальників. Літній відпочинок у нас не тільки ліжко і пляж, але і якийсь рівень сервісу, який намагаються впровадити", - зазначає Пашкіна.

  Зарплати зростають, але поступово
  Ще в минулому році зарплата покоївки стартувала від 4,5 тис. грн. У цьому сезоні за таку ж роботу можна буде отримувати вже близько 6 тис. грн. "Раніше були вакансії для офіціантів 5-6 тис., то зараз і 8 тис. грн можна заробляти. Якщо це Одеса, то там спрацьовує коефіцієнт 1,5-2", - розповідає Пашкіна.

  Влітку рівень заробітних плат збільшується в зв'язку з сезонною активністю в окремих сферах. "Є продавці, які працюють на відсотках. Є сезонні міста. Там взагалі за літо повинні заробити стільки, скільки вистачить на весь рік. Є ремонтники, які можуть працювати до переможного кінця, але і заробляють вони немало", - розповідає Білоус.

  Також офіційна середня зарплата збільшується за рахунок відпускних. Їх зазвичай виплачують наперед, і роботодавці, подаючи звітність, вказують зростання заробітку. При цьому, у вересні, коли сезон відпусток добігає кінця, середня офіційна зарплата може бути навіть нижче, ніж у серпні.

  "В цілому ростуть все зарплати, але поступово. Ми знаємо, що буде індексація прожиткового мінімуму в червні. А у деяких бюджетників зарплати прив'язані до мінімуму, тому, звичайно, у них заробітні плати підростуть. У приватному секторі зарплати підштовхує до зростання в першу чергу конкуренція серед роботодавців. Влітку її очікувати не варто, а ось восени починається активний бізнес-сезон ", - розповідає Білоус.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми