Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Знайдено головну проблему дефіциту ПФ - забагато пенсіонерів в Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

    З початку 2019 року в Україні має стартувати другий рівень пенсійної системи, суть якого полягає в тому, що кожен українець (або роботодавець від його імені) з зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати.

    8932_98798.jpg (69.04 Kb)

    Перший рівень пенсійної системи – це солідарна система, яка функціонує зараз: з зарплати працівників автоматично відраховуються внески в Пенсійний фонд. Третій рівень пенсійної системи – добровільно накопичувальний – в Україні вже давно працює, хоча не всі про це знають.

    За словами експертів, солідарна система вже вичерпала себе. Більш того – проти неї працює демографія. Кількість працюючих зменшується, а кількість пенсіонерів продовжує зростати. Зараз співвідношення пенсіонерів і платників внесків виглядає так: на 100 платників внесків припадає 95 пенсіонерів. У майбутньому число пенсіонерів на 100 платників може скласти від 114 до 125 осіб.

    Практично всі існуючі демографічні прогнози говорять про те, що населення України в майбутньому буде скорочуватися швидкими темпами.

    “Населення буде зменшуватися за рахунок людей працездатного віку. Це пов’язано з тим, що наша країна пережила важкий перехідний період у 90-і роки, коли було різке зниження народжуваності. Покоління новонароджених зменшилося вдвічі. Зараз ці діти підросли і вийшли на ринок праці . Повернутися назад, до показників у 50 млн, взагалі не є можливим”, – пояснює провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ та Москва готові почати газові переговори

    Втім, Ткаченко запевняє – Україна не єдина країна з такими проблемами. Аналогічна ситуація в країнах Балтії, в Болгарії – тобто країнах Східної Європи, які втратили демографічний потенціал через складний період в 90-і роки.

    Як додав старший економіст центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимир Дубровський, солідарна система, яка зараз функціонує в Україні, вже не в змозі забезпечити гідною пенсією не тільки теперішніх пенсіонерів, а й тих, хто вийде на пенсію в майбутньому.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми