Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Луценко намагається повернути жителям ОРДЛО пенсії

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: пенсії

  Під час громадських слухань в комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики Ірина Луценко заявила, що люди, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської області, є громадянами України і мають право на отримання пенсії.

  3624_im8x383-oszadbank.jpg (46.06 Kb)


  Повідомимо, що під час обговорення з парламентаріями, представниками громадських організацій, центральних і місцевих органів виконавчої влади законопроекту №6692 про право отримання пенсій особами, вимушено покинули місце проживання, Ірина Луценко заявила, що чинний механізм виплат повинен бути переглянутий.

  Депутат пояснила: «В Україні 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб, з яких на підконтрольній Україні території пенсію отримують 570 тис. Станом на 2014 рік на Донбасі проживало близько 1,2 мільйона пенсіонерів. Відповідно, більше половини пенсіонерів, які не можуть з тих чи інших причин виїхати сюди і зареєструватися як внутрішньо переміщені особи, які не отримують пенсії ». Вона нагадала, що визнавши окремі райони Донецької і Луганської області тимчасово окупованими територіями, Україна апелює до Гаазької конвенції 1907 року, згідно з якою забезпечувати порядок і витрати повинна окупаційна влада.

  Також Луценко заявила: «Але ми повинні пам'ятати, що це наші громадяни. Ми несемо за них відповідальність. Ми плануємо мирним, політико-дипломатичним шляхом повернути ці території і, відповідно, повинні думати про те, як в даний час дати можливість нашим пенсіонерам вижити ». Народний депутат нагадала про рішення Європейського суду, як у справі «Грубич проти Сербії», де пенсія вважається майном громадян, а невиплата пенсії - порушенням права громадянина володіти майном. Також вона припустила: «Тому ми повинні сконцентруватися на трьох пунктах. Перше: пенсії на підконтрольній Україні території повинні виплачуватися незалежно від того, чи має людина статус внутрішньо переміщеного особи. Досить пенсійного посвідчення. Друге: пенсіонери, що живуть на окупованих територіях і здатні виїжджати на підконтрольні Україні території, використовують пенсійну картку «Ощадбанку» і час від часу проходять ідентифікацію».

  Третім пунктом вона визначила проблему пенсіонерів, нездатних виїхати з окупованих територій. Для таких громадян українська виконавча влада повинна резервувати пенсії, але в той же час потрібен механізм передачі коштів за допомогою Червоного хреста та інших міжнародних організацій тим, для кого пенсії - єдине джерело доходу. Луценко підсумувала: «Ми знаходимося в стані війни, і коштів постійно не вистачає. Але давайте дамо сигнал нашим громадянам на тій території: ми визнаємо проблему, починаємо розробку механізму, починаємо бронювання засобів».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми