Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Луценко намагається повернути жителям ОРДЛО пенсії

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: пенсії

  Під час громадських слухань в комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики Ірина Луценко заявила, що люди, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської області, є громадянами України і мають право на отримання пенсії.

  3624_im8x383-oszadbank.jpg (46.06 Kb)


  Повідомимо, що під час обговорення з парламентаріями, представниками громадських організацій, центральних і місцевих органів виконавчої влади законопроекту №6692 про право отримання пенсій особами, вимушено покинули місце проживання, Ірина Луценко заявила, що чинний механізм виплат повинен бути переглянутий.

  Депутат пояснила: «В Україні 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб, з яких на підконтрольній Україні території пенсію отримують 570 тис. Станом на 2014 рік на Донбасі проживало близько 1,2 мільйона пенсіонерів. Відповідно, більше половини пенсіонерів, які не можуть з тих чи інших причин виїхати сюди і зареєструватися як внутрішньо переміщені особи, які не отримують пенсії ». Вона нагадала, що визнавши окремі райони Донецької і Луганської області тимчасово окупованими територіями, Україна апелює до Гаазької конвенції 1907 року, згідно з якою забезпечувати порядок і витрати повинна окупаційна влада.

  Також Луценко заявила: «Але ми повинні пам'ятати, що це наші громадяни. Ми несемо за них відповідальність. Ми плануємо мирним, політико-дипломатичним шляхом повернути ці території і, відповідно, повинні думати про те, як в даний час дати можливість нашим пенсіонерам вижити ». Народний депутат нагадала про рішення Європейського суду, як у справі «Грубич проти Сербії», де пенсія вважається майном громадян, а невиплата пенсії - порушенням права громадянина володіти майном. Також вона припустила: «Тому ми повинні сконцентруватися на трьох пунктах. Перше: пенсії на підконтрольній Україні території повинні виплачуватися незалежно від того, чи має людина статус внутрішньо переміщеного особи. Досить пенсійного посвідчення. Друге: пенсіонери, що живуть на окупованих територіях і здатні виїжджати на підконтрольні Україні території, використовують пенсійну картку «Ощадбанку» і час від часу проходять ідентифікацію».

  Третім пунктом вона визначила проблему пенсіонерів, нездатних виїхати з окупованих територій. Для таких громадян українська виконавча влада повинна резервувати пенсії, але в той же час потрібен механізм передачі коштів за допомогою Червоного хреста та інших міжнародних організацій тим, для кого пенсії - єдине джерело доходу. Луценко підсумувала: «Ми знаходимося в стані війни, і коштів постійно не вистачає. Але давайте дамо сигнал нашим громадянам на тій території: ми визнаємо проблему, починаємо розробку механізму, починаємо бронювання засобів».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми