Академія суспільних наук КНР запропонувала країні перейти на чотириденний робочий тиждень до 2030 року.
При цьому тривалість робочого дня передбачається збільшити з 8 до 9 годин, повідомляє sinorusfocus.
В ході загальнонаціонального дослідження з’ясувалося, що китайці відпочивають, наприклад, удвічі менше від американців чи німців, а час, відведений для відпочинку, продовжує скорочуватися.
Видання зазначає, що ініціатива Академії не нова: з ідеєю ввести чотириденний робочий тиждень в серпні 2013 року вже виступали фахівці з Народного університету КНР. А в серпні 2015-го Держрада КНР виступила з ініціативою введення 4,5-денного робочого тижня.
Ще через рік на такий графік почали переходити окремі регіони КНР. Зокрема два муніципалітети провінції Шаньсі. Відпочивати по 2,5 дні на тиждень стали всі держслужбовці (крім співробітників екстрених служб) міста Цзіньчжун. Втім, цей графік залишається сезонним: він діє щорічно з квітня по 31 жовтня.
У січні 2014-го Академія суспільних наук КНР запропонувала повернути скасований в 2008 році “золотий тиждень” травневих свят і продовжити офіційні вихідні з приводу Нового року за місячним календарем, які нині і без того святкуються цілих сім днів, а неофіційно – від двох тижнів до місяця.