Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Призначення пенсії: як позбутися від невигідного заробітку?

 • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Про надання довідок про зарплату до 2000 року.

  46_98798.jpg (69.04 Kb)

  Все, що потрібно знати з цих питань, міститься в статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зупинимося на чинній редакції цього закону, який зазнавав значних змін, в тому числі з 1 жовтня 2017 року.

  Відповідно до зазначеної статті, на даний момент для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

  Деякий час у зазначеній статті дійсно було прописано, що в майбутньому довідки про заробітну плату до 2000 року для призначення пенсій більше не прийматимуть. Цю норму хотіли ввести ще з 2016 року. Але на даний момент ніяких обмежень щодо терміну надання таких довідок в законі не прописано. За бажанням пенсіонера та якщо це вигідно, їх все ще можна надавати до Пенсійного фонду для розрахунку пенсії. Згодом необхідність їх застосування відпаде сама собою і пенсії будуть розраховувати виключно за даними із системи персоніфікованого обліку, яка діє з 1 липня 2000 року.

  Як роблять оптимізацію?
  Тепер торкнемося так званої оптимізації заробітку. Відповідно до тієї ж статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більше 10% тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за дітьми або особами з інвалідністю. Після виключення невигідних місяців період, за який враховується заробітна плата, не може бути менше 60 календарних місяців.

  Тобто при оптимізації заробітку, як правило, виключається тільки один самий невигідний період. Вибіркове виключення місяців не робиться. При цьому на коефіцієнті стажу це ніяк не позначається. Якщо з розрахунку вашої зарплати прибрали 40 найбільш невигідних місяців поспіль, то загальний стаж роботи залишається при розрахунку незмінним, він не зменшується.

  Цілком можливо, що при розрахунку вашої пенсії повинні оптимізувати період, коли ви перебували на обліку в центрі зайнятості, і прилеглі до цього періоду місяці з маленькою зарплатою, як ви і написали.

  Також варто розуміти, що процес так званої оптимізації заробітку проводиться автоматично. Коли всі дані про стаж і заробіток вводяться в комп'ютер, то відповідна комп'ютерна програма сама прораховує найбільш невигідний період зарплати і відразу виключає його з розрахунку при призначенні пенсії. Хоча в законі і написано, що така процедура проводиться за вибором особи, яка звернулася за пенсією.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми