Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Гройсман дав місяць роботодавцям із "зарплатою у конвертах"

 • Джерело: enovosty.com.  → Ключові теги: Гройсман, зарплата

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман дав нечесним роботодавцям місяць. Далі ж підуть покарання.

  3778_1474261664_3f6107eef66ffe.jpg (42.37 Kb)


  За півроку в країні виявили 8,8 тисячі підприємців, які ведуть «тіньовий бізнес». Уряд вирішив зайнятися цим питанням, і вивести на чисту воду всіх тих, хто не поспішає платити податки або ж затримує заробітну плату своїм співробітникам.

  Хто в зоні ризику?

  У Кабінеті міністрів говорять про те, що під підозрою насамперед виявляться компанії, в яких всім співробітникам платять мінімалку, так як офіційні дані свідчать, що середня заробітна плата в Україні перевищує 9000 гривень на місяць. Інспектори будуть проводити перевірки, в Держпраці покарає штрафами, а відповісти доведеться перед Державною виконавчою службою. Потрудитися перевіряючим доведеться багато, так як, згідно зі статистикою, кожен третій українець працює в тіні, повністю або частково. Найбільше «тіньовиків» сховалося в готельно-ресторанному бізнесі, охоронні послуги, будівництві, торгівлі. Якщо дивитися по регіонах, то найбільші штрафи з жовтня загрожують Харківської, Київської, Івано-Франківської та Одеської областей.

  Інспектор з перевіркою може нагрянуть в будь-яку компанію в будь-який час, не попереджаючи про це. Він може увійти в будь-яке приміщення, а якщо ж керівництво спробує перешкодити цьому, то йому доведеться заплатити штраф, який складе три мінімальний зарплати (11 169 гривень). Якщо ж після виявлення порушень інспектору будуть заважати працювати, компанії доведеться заплатити 372 тисячі гривень, що є найбільшим штрафом.

  Що вважається порушенням?

  Штрафи загрожують компанії, якщо співробітник почав працювати без трудового договору. Якщо співробітника оформили на неповний робочий день, в той час як він виконує обов'язки повний робочий час. Якщо заробітна плата нараховувалася співробітнику без оплати ЄСВ і без нарахування.

  За кожного «сірого» працівника доведеться розщедриться на 111 690 гривень.

  За що ще покарають?

  Інспектор має право виписати штраф і за інші гріхи керівництва. Зокрема, 37 230 гривень штрафу нарахують, якщо працівникам встановлюють оклад нижче встановленого прожиткового мінімуму. Якщо порушується порядок оплати в святкові або вихідні дні і нічний час. Якщо не дотримується порядок оплати праці за роботу у відрядженні.

  Ще 11 169 гриві доведеться заплатити в тому випадку, якщо роботодавець запізнився з виплатою зарплати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми