Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Отримуєш зарплату у конвертах? Чи варто очікувати покарання

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  З жовтня в Україні почнуться масові перевірки підприємств, ініційовані Кабінетом міністрів України. Головна їхня мета — вивести економіку з тіні і покарати недобросовісних роботодавців. Як перевірятимуть українців і чого чекати бізнесменам.

  0673_783.jpg (35.2 Kb)


  Перевірки бізнесу
  Тіньова економіка — одна з основних проблем українського бюджету. За даними Міжнародного валютного фонду, обсяг тіньових грошових операцій можна порівняти з половиною українського бюджету. А це приблизно 55 мільярдів доларів. Для сучасної держави, яка розвивається, це непідйомні цифри.

  Для порівняння, у США, Нідерландах, Японії, Швейцарії, Сінгапурі та інших розвинених країнах показник перебуває у межах від 7% до 15% ВВП.

  Причин такої песимістичної ситуації може бути декілька: дублюючі один одного дозвільні органи, необдумані акцизи або податки.

  Саме тому в Кабінеті міністрів України вирішили вкотре оставити всіх на місце. У вересні 2018 року уряд видав розпорядження, покликане почати масові перевірки українських роботодавців.

  Так, із 5 жовтня Державна служба з питань праці, фіскальна служба, Пенсійний фонд, Національна поліція та інші органи виконавчої влади завітають до работодавців.

  У документі зазначено, комплексні заходи повинні детінізувати зайнятість і доходи населення. При цьому до 5 жовтня усі перераховані органи зобов'язані провести інформаційну кампанію для роботодавців.

  "До 5 жовтня провести інформаційно-роз'яснювальну кампанію про заплановані заходи і неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення із ними трудових відносин", — йдеться у розпорядженні.

  Крім того, всім задіяним у перевірках органах доручено до 10 числа щомісяця направляти звітність Державній службі з питань праці, а до 15 числа — у Мінсоцполітики.

  Чи буде ефект?
  У Державній фіскальній службі України повідомляють, що перевірки українського бізнесу в частині тіньового працевлаштування приносять щорічно в бюджет сотні мільйонів гривень.

  "За результатами перевірок суб'єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам із порушенням законодавства, органами ДФС в січні-серпні 2018-го донараховано майже 642 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб, 173 мільйони гривень єдиного внеску та 28 мільйонів гривень військового збору", — повідомили у відомстві.

  При цьому служба з початку 2018 року виявила понад 5 тисяч українців, котрі отримували зарплату в "конвертах". За підсумками роботи за неповний рік, зазначають у відомстві, майже 40 тисяч громадян змогли підписати "білі" трудові договори з роботодавцями.

  Нині в Україні діє система штрафів і покарань для роботодавців за приховування реальних доходів своїх співробітників. Так, за недопуск інспектора-ревізора власнику компанії доведеться заплатити штраф у розмірі 11 тисяч гривень.

  Якщо ж інспектор знайшов порушення у частині неоформлення співробітників підприємства, санкції можуть досягати 100 мінімальних зарплат, або 370 тисяч гривень.

  Правда, чи буде перевірки стимулювати роботодавців — питання відкрите. Глава комітету з питань соціальної політики Сергій Каплін пояснив, що моніторинг документації та дозвільних паперів не зможе вивести економіку з тіні.

  "Вважаю, що проводити такі перевірки потрібно в частині дотримання закону про умови роботи громадян. Через фактичну перевірку документації встановити тіньову економіку не можна. Тінь — це звір, якого не можна перемогти, рубаючи голови, його можна лише отруїти. Тому необхідно поліпшити законодавство, збільшити штрафи за тіньову діяльність — давати 12-15 років", — вважає нардеп.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми