Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Отримуєш зарплату у конвертах? Чи варто очікувати покарання

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  З жовтня в Україні почнуться масові перевірки підприємств, ініційовані Кабінетом міністрів України. Головна їхня мета — вивести економіку з тіні і покарати недобросовісних роботодавців. Як перевірятимуть українців і чого чекати бізнесменам.

  0673_783.jpg (35.2 Kb)


  Перевірки бізнесу
  Тіньова економіка — одна з основних проблем українського бюджету. За даними Міжнародного валютного фонду, обсяг тіньових грошових операцій можна порівняти з половиною українського бюджету. А це приблизно 55 мільярдів доларів. Для сучасної держави, яка розвивається, це непідйомні цифри.

  Для порівняння, у США, Нідерландах, Японії, Швейцарії, Сінгапурі та інших розвинених країнах показник перебуває у межах від 7% до 15% ВВП.

  Причин такої песимістичної ситуації може бути декілька: дублюючі один одного дозвільні органи, необдумані акцизи або податки.

  Саме тому в Кабінеті міністрів України вирішили вкотре оставити всіх на місце. У вересні 2018 року уряд видав розпорядження, покликане почати масові перевірки українських роботодавців.

  Так, із 5 жовтня Державна служба з питань праці, фіскальна служба, Пенсійний фонд, Національна поліція та інші органи виконавчої влади завітають до работодавців.

  У документі зазначено, комплексні заходи повинні детінізувати зайнятість і доходи населення. При цьому до 5 жовтня усі перераховані органи зобов'язані провести інформаційну кампанію для роботодавців.

  "До 5 жовтня провести інформаційно-роз'яснювальну кампанію про заплановані заходи і неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення із ними трудових відносин", — йдеться у розпорядженні.

  Крім того, всім задіяним у перевірках органах доручено до 10 числа щомісяця направляти звітність Державній службі з питань праці, а до 15 числа — у Мінсоцполітики.

  Чи буде ефект?
  У Державній фіскальній службі України повідомляють, що перевірки українського бізнесу в частині тіньового працевлаштування приносять щорічно в бюджет сотні мільйонів гривень.

  "За результатами перевірок суб'єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам із порушенням законодавства, органами ДФС в січні-серпні 2018-го донараховано майже 642 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб, 173 мільйони гривень єдиного внеску та 28 мільйонів гривень військового збору", — повідомили у відомстві.

  При цьому служба з початку 2018 року виявила понад 5 тисяч українців, котрі отримували зарплату в "конвертах". За підсумками роботи за неповний рік, зазначають у відомстві, майже 40 тисяч громадян змогли підписати "білі" трудові договори з роботодавцями.

  Нині в Україні діє система штрафів і покарань для роботодавців за приховування реальних доходів своїх співробітників. Так, за недопуск інспектора-ревізора власнику компанії доведеться заплатити штраф у розмірі 11 тисяч гривень.

  Якщо ж інспектор знайшов порушення у частині неоформлення співробітників підприємства, санкції можуть досягати 100 мінімальних зарплат, або 370 тисяч гривень.

  Правда, чи буде перевірки стимулювати роботодавців — питання відкрите. Глава комітету з питань соціальної політики Сергій Каплін пояснив, що моніторинг документації та дозвільних паперів не зможе вивести економіку з тіні.

  "Вважаю, що проводити такі перевірки потрібно в частині дотримання закону про умови роботи громадян. Через фактичну перевірку документації встановити тіньову економіку не можна. Тінь — це звір, якого не можна перемогти, рубаючи голови, його можна лише отруїти. Тому необхідно поліпшити законодавство, збільшити штрафи за тіньову діяльність — давати 12-15 років", — вважає нардеп.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми