Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

"Мінімалка" 7700 грн - це поки що фантастика

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: зарплата

  Не всі в Україні повірили в сьогоднішня вимога профспілок про підвищення мінімальної зарплати до 7700 грн., мовляв це популізм чистої води. Насправді істина десь посередині. Цей інструмент підвищення внутрішнього попиту міг би спрацювати лише в наступному випадку: якщо б проводилася політика протекціонізму внутрішнього ринку і вимоги до іноземців локалізувати виробництва, а не те беззаконня, яке нам нав'язує МВФ, Світовий банк. Другий фактор: стабільні права власності, які дозволили б бізнесу активно нарощувати виробництво, в тому числі, за рахунок зростання доходів.

  0866_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це у своєму блозі пише економіст, блогер Тарас Загородній.

  За його словами, тоді б роздача грошей вливалася в економіку і з'являлися нові робочі місця. Але оскільки цього немає, то додаткові витрати бюджету, а це близько 800-850 млрд грн: вдарять по курсу гривні, оскільки народ побіжить скуповувати імпортні товари, в тому числі газ. А також приведуть до зростання інфляції, додатковій грошовій масі нікуди буде «діватися». Економіка не росте настільки швидко, щоб її «проковтнути». Тобто, «роздача грошей» призведе до ще більшого зубожіння людей. Це схоже на лівий популізм. В принципі він затребуваний, особливо напередодні виборів.

  Економіст відзначає, що поки що наша економіка може собі дозволити помірне зростання заробітної плати, який більше регулюється ринком, а не урядом і більше зав'язаний на зростання продуктивності праці. Не можна витрачати те, що не заробив. Той помірне зростання мінімальної зарплати, який закладений в бюджеті на наступний рік, більш адекватний реальності, ніж ці вимоги. Але вибори є вибори і «лівий фланг» у нас поки порожній.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми