Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Бюджет-2019: що буде із зарплатами та пенсіями

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата, пенсії

  У Верховній Раді 240 голосами в першому читанні прийняли проект бюджету на 2019 рік. Уже другий рік документ подають без затримок - 15 вересня. Наступні кілька тижнів народні обранці, експертне середовище та прості українці уважно вивчатимуть документ і вноситимуть свої пропозиції. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман у своїй презентації заявив, що уряд розробив "бюджет розвитку". Водночас у документі передбачене скромне зростання ВВП на 3%.

  9137_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Куди витратять гроші українців.

  Заплатить кожен

  Бюджет України - загальні гроші всіх громадян. У наступному році, як підрахували в Кабміні, його дохідна частина збільшиться на цілих 11,2% і складе 1,29 трлн грн. Якби всю цю суму роздати українцям, включаючи старих і немовлят, кожен зміг би отримати приблизно по 30,7 тис. грн. Головні джерела поповнення бюджету - податки, які платимо всі ми. Це і ПДВ, який закладений в кінцевій вартості товарів, і прибуткові податки, акцизи тощо.

  Гроші збирають з усіх українців на загальні потреби: починаючи від оборони і завершуючи ремонтом доріг. І за все це платить кожен з нас. Наприклад, бюджет Міністерства культури на наступний рік (проект) - 6,7 млрд грн. Фактично це означає, що кожен українець віддасть 152 грн на рік на фінансування культури.

  Одне з найбільш "заможних" відомств - Міністерства оборони - отримає 101,4 млрд грн, кожен українець заплатить 2,3 тис. грн за рік. Лідерська позиція за Міністерством соціальної політики. Його утримання коштує кожному українцю 4,1 тис. грн на рік (бюджет - 177,6 млрд грн). Ці гроші ідуть на соціальні виплати, утримання самого відомства.

  Двічі українці платять пенсіонерам. Перший раз - внеском із зарплати в розмірі 22%, а другий раз - погашаючи дефіцит у бюджеті Пенсійного фонду. І кожен громадянин на рік віддає на покриття "діри" 3,9 тис. грн. Причому якщо у 2018 році дефіцит становив близько 140 млрд грн, у 2019-м, з урахуванням нових правил підвищення, "діра" збільшиться до 166,5 млрд.

  Водочас бюджет на субсидії залишили в межах всього лише 55 млрд грн. Хоча ще кілька тижнів тому в експертному середовищі говорили, що з урахуванням майбутнього підвищення тарифів на газ на комунальні знижки доведеться витратити щонайменше 80 млрд грн. Але і без цього кожному громадянину субсидії коштують 1,3 тис. грн на рік.

  Скільки заплатить кожен українець:

  Мінкульт (6,7 млрд) - 152 грн

  Міністерство оборони (101,4 млрд) - 2368 грн

  Міністерство освіти (37,8 млрд) - 896 грн

  Міністерство охорони здоров'я (37,87 млрд) - 768 грн

  Мінсоцполітики (177,6 млрд) - 4198 грн

  Дефіцит Пенсійного фонду (166,5 млрд грн) - 3939 грн

  Міністерство інфраструктури (3,7 млрд) - 89 грн

  Державне дорожнє агенство (34,9 млрд) - 827 грн

  Апарат Верховної Ради (1,6 млрд) - 39,4 грн

  Верховний суд (2 млрд) - 48 грн

  Генеральна прокуратура (7,1 млрд) - 169 грн

  МВС (82,3 млрд) - 1948 грн

  Міненерго (7,3 млрд) - 175 грн

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі (5,2 млрд) - 123 грн

  МЗС (4,4 млрд) - 104,5 грн

  До речі, серед приємних нововведень головного фінансового документа країни: збільшення мінімальної зарплати з 3723 до 4172 грн і пенсії - з 1497 грн до 1624 грн.

  За рахунок чого збільшать доходи
  Зростання ВПП у 2019-му - лише 3%, прогнозують у Кабміні. А ось дохідна частина бюджету збільшиться на понад 11%. Основну частину додаткових коштів планують отримати за рахунок вищих відрахувань ПДВ і підвищення акцизних ставок. Як відомо, поступово зростають ставки, наприклад, на тютюнові вироби.

  Крім того, як йдеться у проекті бюджету, істотну роль відіграє підвищення зарплат в країні. Чим більше отримують українці, тим більше вони витрачають і платять податків. Крім того, в результаті ростуть і обороти підприємств, які також платять податки в казну.

  "На загальний обсяг прогнозу доходів х основних податків істотний вплив мають макроекономічні показники фонду оплати праці найманих працівників і грошового забезпечення військовослужбовців, прибутку підприємств, кінцевих споживчих витрат домашніх господарств, експорту та імпорту товарів і послуг", - йдеться у пояснювальній записці.

  "На загальний обсяг прогнозу доходів х основних податків істотний вплив мають макроекономічні показники фонду оплати праці найманих працівників і грошового забезпечення військовослужбовців, прибутку підприємств, кінцевих споживчих витрат домашніх господарств, експорту та імпорту товарів і послуг", - йдеться у пояснювальній записці.

  Збільшиться і кількість кредитів. Всього у 2019-му держава планує позичити 324,8 млрд грн за рік. Більша частина з них - внутрішній борг (Мінфін випускає цінні папери і продає українцям, зібрані гроші потім повертає з відсотками).

  Однак заощаджувати все ж доведеться. Наприклад, в бюджеті, як заявила міністр освіти Лілія Гриневич, не передбачені кошти на підвищення зарплат вчителям. Також без надбавок можуть залишитися більшість чиновників. Економію відчують на собі і прості українці. Мінімалка за рік виросте всього один раз і тільки на 449 грн. А з урахуванням обмеженого бюджету на субсидії Кабміну доведеться вкотре серйозно замислитися про зниження соціальних нормативів на комуналку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми