Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як проіндексують пенсії українців з великим стажем у 2019

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: пенсії

  Буде новий порядок індексації пенсій. Те, що у нас раніше поділяли на індексацію – на інфляцію, а в прив'язці до мінімальної зарплати – називали перерахунком. Зараз все це будуть називати індексацією.

  6637_98798.jpg (69.04 Kb)

  Так пояснила науковий співробітник Інституту демографії ім. Птухи НАНУ Лідія Ткаченко.

  "Одна з переваг пенсійної реформи, що було закладено і обіцяно на рівні закону, прописано досить чітко, як повинні підвищуватися пенсії у зв'язку зі зростанням зарплат. Це має підтримувати рівень життя пенсіонерів на рівні прийнятних стандартів. Про гідний рівень життя тут навіть говорити важко, але хоча б намагатися їх індексувати".

  "Але сьогодні показник мінімальної зарплати в 3764 грн десь на 1000 гривень відстає від тих показників, які показує Держстат. Ця символічна сума множиться на коефіцієнт стажу у відсотках і на коефіцієнт заробітку. І людина з трудовим стажем 40 років з середньою зарплатою, помноженої на 40%, отримає пенсію на рівні мінімальної – прожиткового мінімуму".

  "Нове правило індексації передбачає, що ось ця зарплатна база 3764 грн буде проіндексований: його помножать на 50% суми інфляції за 2018 рік, і додадуть 50% зростання мінімальної зарплати за цей рік. По ідеї це повинно повністю перекрити інфляцію поточного року".

  "Тобто, індексуватися буде не вся пенсія, а тільки та її частина, яка розрахована за цією формулою. Індексацію пройдуть всі пенсіонери, але різниця в результатах буде дуже велика. Чим більше коефіцієнт стажу і коефіцієнт заробітку, тим більше результат перерахунку в наступному році. А люди, у яких цей показник середній або нижче середнього, з невеликим стажем – не отримають значного збільшення пенсії".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми