Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Знайдено альтернативу: Рабська праця в Польща почала набридати

 • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: робота, Польща

  19 грудня урядом Німеччини були схвалені законопроекти, став спусковим гачком для масштабної реформи німецької міграційної політики. Ці зміни готувалися майже рік. Вони стали приводом для серйозного занепокоєння у Варшаві, адже пророкують істотний відтік української робочої сили. Так, Німеччина багатша за Польщу і здатна дати заробітчанам кращі умови для праці і зарплати. У багатій Німеччині, де середня зарплата перевищує 2100 євро "чистими", безробіття тримається на рівні 4,8%, а понад 1200000 робочих місць залишаються вакантними.

  2603_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)


  Якщо в Німеччині буде відкритий ринок праці для нерезидентів Євросоюзу, ця країна буде немов магніт для українців, охочих спробувати щастя за кордоном.

  Закони наберуть чинності до 2020 року. Іноземці, які мають в руках конкретне ремесло, зможуть на набагато більш простих умовах "підтвердитися" в Німеччині і отримати право на проживання.

  Маттіас Майєр стверджує, що їх кількість набагато менша, ніж ті 500 000, про яких кажуть у Польщі. "У 2009 році В Німеччині приїхали 16 тис. Кваліфікованих робітників з країн, що не входять в ЄС. У 2017-му ця цифра зросла до 38 тис. Після того як нові закони почнуть діяти, я припускаю розширення цієї групи на 10 тис., а за кілька років, можливо, на 15 тис. осіб на рік. Але ніякого буму не буде ", - говорить експерт.

  У порівнянні з іншими країнами Євросоюзу Польща ліберальне міграційне право. Його ключова відмінність від західних сусідів - з 2011 року існує система декларацій про намір працевлаштувати іноземця, швидко оформляються і дозволяють громадянам країн Східного партнерства (крім Азербайджану) і Росії працювати без оформлення дозволу на роботу.

  Нагадаємо, українцям змінили розмір погодинної оплати праці: скільки отримаємо в 2019 році.

  Вже з першого дня 2019 року мінімальна зарплата в Україні зросла майже на півтисячі гривень і становить 4173 гривень, тоді як у грудні цей показник дорівнював 3723 гривні. Також уряд павысило погодинну оплату праці.

  Додамо, що держбюджет передбачає в 2019 році збільшення розміру виплат за відрядження. Мінімальний розмір залишиться на тому ж рівні, що і в минулому році - 60 гривень за добу. А максимальний підвищили до 417 грн.

  Нагадаємо, перед українськими заробітчанами відкрила двері ще одна країна. Німеччина пропонує хороші умови і високі зарплати. Працівники в Польщі вже пакують валізи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми