Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки грошей "вливається" в Україну заробітчанами

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  Міжнародна організація з міграції (МОМ) дійшла висновку, що трудова міграція в країнах Південно-східної та Східної Європи і Центральної Азії (ПСЄСЄЦА) – один з безпосередніх джерел наповнення казни країни, а також розвитку економіки. При цьому її значимість може бути анітрохи не меншою, ніж у держкредитів або інвестицій.

  6352_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Одним із прикладів таких економік виступає Україна.

  Виходячи з даних МОМ, сума грошових переказів з-закордону в 2017 році склала 12,1 млрд доларів, при цьому, отримані дані НБУ дещо скромніші: 9,3 млрд доларів.

  Різниця в даних пояснюється досить просто самим же Нацбанком: “Складання статистики приватних переказів – більш складне завдання, порівняно з іншими компонентами платіжного балансу, оскільки необхідно комбінувати різні джерела інформації (дані фінансового сектору, опитування трудових мігрантів, оцінки на підставі моделі даних), в залежності від наявності тих чи інших даних. У багатьох випадках це призводить до недооцінки обсягів і асиметрії в даних різних країн”.

  Сума вражаюча і становить понад 8% українського ВВП за 2017 рік, за даними НБУ, або ж 11% за даними МОМ.

  І навіть ця сума становить понад 8% ВВП за 2017 рік. Якщо ж вірити даним МОМ про 12,1 млрд дол. – це становить майже 11% українського ВВП.

  Якщо дивитися за країнами, то найбільше зростання популярності для трудової міграції у Польщі. Частка країни в кількості приватних грошових переказів становила 33,6% (3,1 млрд дол. в Україну). Для порівняння, в 2015 році ці цифри дорівнювали 19,1% (1,3 млрд дол.). У 2018 обсяги надходжень практично не змінилися – 2,7 млрд дол.. За підсумками 9 місяців.

  Надходження з Росії продемонстрували істотне скорочення, в 2015 році обсяг приватних переказів був на рівні Польщі – 19,1%, але вже до 2017 року скоротився до 13,9%. За 9 місяців 2018 року взагалі скоротився до 10,7% (0,8 млрд доларів).

  За даними НБУ, рейтинг ТОП-10 країн найбільших надходжень за останні 4-5 років не змінився: Польща, Росія, США, Чехія, Італія, Великобританія, Німеччина, Кіпр, Ізраїль і Греція.

  Якщо ж судити про гроші, що надходять тільки за офіційними каналами, країни істотно міняються місцями у рейтингу. За сумами переказів через офіційні канали рейтинг виглядає так: США, Великобританія, Німеччина, Кіпр, Ізраїль, Польща, Росія, Італія, Греція, Віргінські острови.

  За динамікою переказів з урахуванням всіх каналів рейтинг очолює Ізраїль – 163,7%. Але за підсумками трьох кварталів 2018 року сума переказів в Україну збільшилася тільки на 30%. Відчутний приріст обсягу переказів у 2017 році показала і Польща – 156,5%. За три квартали 2018-го приріст склав лише 20%. Третє місце в 2017 році посіла Туреччина-150%. Причому в 2018-му вона ще більше наростила темпи – до 154%.

  Серед тенденцій 2018 року – помітне збільшення обсягів надходжень з Чехії, Великобританії, Німеччини, Віргінських островів, ОАЕ, Сінгапуру.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми