Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки грошей "вливається" в Україну заробітчанами

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  Міжнародна організація з міграції (МОМ) дійшла висновку, що трудова міграція в країнах Південно-східної та Східної Європи і Центральної Азії (ПСЄСЄЦА) – один з безпосередніх джерел наповнення казни країни, а також розвитку економіки. При цьому її значимість може бути анітрохи не меншою, ніж у держкредитів або інвестицій.

  6352_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Одним із прикладів таких економік виступає Україна.

  Виходячи з даних МОМ, сума грошових переказів з-закордону в 2017 році склала 12,1 млрд доларів, при цьому, отримані дані НБУ дещо скромніші: 9,3 млрд доларів.

  Різниця в даних пояснюється досить просто самим же Нацбанком: “Складання статистики приватних переказів – більш складне завдання, порівняно з іншими компонентами платіжного балансу, оскільки необхідно комбінувати різні джерела інформації (дані фінансового сектору, опитування трудових мігрантів, оцінки на підставі моделі даних), в залежності від наявності тих чи інших даних. У багатьох випадках це призводить до недооцінки обсягів і асиметрії в даних різних країн”.

  Сума вражаюча і становить понад 8% українського ВВП за 2017 рік, за даними НБУ, або ж 11% за даними МОМ.

  І навіть ця сума становить понад 8% ВВП за 2017 рік. Якщо ж вірити даним МОМ про 12,1 млрд дол. – це становить майже 11% українського ВВП.

  Якщо дивитися за країнами, то найбільше зростання популярності для трудової міграції у Польщі. Частка країни в кількості приватних грошових переказів становила 33,6% (3,1 млрд дол. в Україну). Для порівняння, в 2015 році ці цифри дорівнювали 19,1% (1,3 млрд дол.). У 2018 обсяги надходжень практично не змінилися – 2,7 млрд дол.. За підсумками 9 місяців.

  Надходження з Росії продемонстрували істотне скорочення, в 2015 році обсяг приватних переказів був на рівні Польщі – 19,1%, але вже до 2017 року скоротився до 13,9%. За 9 місяців 2018 року взагалі скоротився до 10,7% (0,8 млрд доларів).

  За даними НБУ, рейтинг ТОП-10 країн найбільших надходжень за останні 4-5 років не змінився: Польща, Росія, США, Чехія, Італія, Великобританія, Німеччина, Кіпр, Ізраїль і Греція.

  Якщо ж судити про гроші, що надходять тільки за офіційними каналами, країни істотно міняються місцями у рейтингу. За сумами переказів через офіційні канали рейтинг виглядає так: США, Великобританія, Німеччина, Кіпр, Ізраїль, Польща, Росія, Італія, Греція, Віргінські острови.

  За динамікою переказів з урахуванням всіх каналів рейтинг очолює Ізраїль – 163,7%. Але за підсумками трьох кварталів 2018 року сума переказів в Україну збільшилася тільки на 30%. Відчутний приріст обсягу переказів у 2017 році показала і Польща – 156,5%. За три квартали 2018-го приріст склав лише 20%. Третє місце в 2017 році посіла Туреччина-150%. Причому в 2018-му вона ще більше наростила темпи – до 154%.

  Серед тенденцій 2018 року – помітне збільшення обсягів надходжень з Чехії, Великобританії, Німеччини, Віргінських островів, ОАЕ, Сінгапуру.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми