Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

До 2030 року в Україні різко скоротиться кількість працездатного населення

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: суспільство

  В Україні до 2030-го кількість працездатного населення скоротиться на 3 млн. Становитиме 24 млн осіб.

  2378_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  "Це результати дослідження Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України. Фахівці врахували реальний вік. Це люди від 20 до 64 років. Що б ми не робили з народжуваністю і смертністю, цифра не зміниться. В Україні високий рівень еміграції. З ринку вимиваються робочі місця, які потребують робочої сили середньої кваліфікації. Залишається 2 полюси: топові місця для дуже кваліфікованої робочої сили, і робочі місця, які потребують низької кваліфікації. Стільки юристів, бухгалтерів, програмістів середньої кваліфікації не будуть потрібні через 10 років", – повідомила керівник Інституту Елла Лібанова.

  За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, через нестачу робочої сили в Україні потрібно змінювати трудове законодавство для залучення трудових мігрантів.

  "Те, що зараз відбуваються у нас, не є чимось унікальним. 25 років тому у країнах Східної Європи це вже було. Після падіння комуністичного режиму в тій самій Польщі майже 2,5 мільйони поляків емігрували з країни. З Румунії емігрували 3,5 мільйони людей", – наголосив Воскобойник.

  За кордон переважно їдуть молоді люди від 20 до 30 років. Шукають можливості заробити, щоб придбати житло.

  Щоб змінити ситуацію, українські роботодавці представили Маніфест, де прописали топ-12 завдань. Зокрема, до 2030 року створити 2 млн робочих місць. Надати роботу 18 млн населення. Підвищити темпи зростання економіки до 7%. Збільшити частку переробної промисловості у ВВП до 25%. Вони сподіваються, що Нацбанк знизить облікову ставку, щоб дати можливість брати дешеві кредити реальному сектору економіки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми