Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

До 2030 року в Україні різко скоротиться кількість працездатного населення

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: суспільство

  В Україні до 2030-го кількість працездатного населення скоротиться на 3 млн. Становитиме 24 млн осіб.

  2378_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  "Це результати дослідження Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України. Фахівці врахували реальний вік. Це люди від 20 до 64 років. Що б ми не робили з народжуваністю і смертністю, цифра не зміниться. В Україні високий рівень еміграції. З ринку вимиваються робочі місця, які потребують робочої сили середньої кваліфікації. Залишається 2 полюси: топові місця для дуже кваліфікованої робочої сили, і робочі місця, які потребують низької кваліфікації. Стільки юристів, бухгалтерів, програмістів середньої кваліфікації не будуть потрібні через 10 років", – повідомила керівник Інституту Елла Лібанова.

  За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, через нестачу робочої сили в Україні потрібно змінювати трудове законодавство для залучення трудових мігрантів.

  "Те, що зараз відбуваються у нас, не є чимось унікальним. 25 років тому у країнах Східної Європи це вже було. Після падіння комуністичного режиму в тій самій Польщі майже 2,5 мільйони поляків емігрували з країни. З Румунії емігрували 3,5 мільйони людей", – наголосив Воскобойник.

  За кордон переважно їдуть молоді люди від 20 до 30 років. Шукають можливості заробити, щоб придбати житло.

  Щоб змінити ситуацію, українські роботодавці представили Маніфест, де прописали топ-12 завдань. Зокрема, до 2030 року створити 2 млн робочих місць. Надати роботу 18 млн населення. Підвищити темпи зростання економіки до 7%. Збільшити частку переробної промисловості у ВВП до 25%. Вони сподіваються, що Нацбанк знизить облікову ставку, щоб дати можливість брати дешеві кредити реальному сектору економіки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми