Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Питання зарплати на співбесіді: як не зробити помилку

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: зарплата

  6 корисних порад про те, який рівень зарплати назвати, щоб не відлякати, але і не занизити свою цінність.

  09_narada.jpg (39.39 Kb)


  Часто роботодавці не вказують рівень заробітної плати в оголошенні, а на співбесіді задають складний, а для кого-то просто незручний, питання "Скільки ви б хотіли заробляти?". Work.ua розібралися, як знайти ту золоту середину між бюджетом компанії і самооцінкою вартості своїх послуг і талантів.

  Провести дослідження

  Для початку потрібно дізнатися все про свою вакансії: подивитися сайт компанії, вивчити різні зарплати цієї ж або схожою вакансії в інших компаніях, можна дізнатися у знайомих, на сайтах, або скористатися порталами для пошуку роботи. Не рідко останні надають статистику зарплат по вакансіях.

  Підвищити зарплатні очікування обережно

  Найчастіше, залишаючи колишнє місце роботи, людина очікує, що на новій він буде отримувати більше. Зазвичай оптимальним варіантом підвищення окладу є 30%. Але не варто забувати, що якщо на попередньому місці роботи зарплату давно не підвищували, а рівень життя вимагає, то варто завищити більше 30%.

  Дочекатися моменту

  Кожен хороший роботодавець розуміє, що питання про оплату праці є одним з найважливіших, тому він навряд чи забуде про це запитати. Зазвичай такі питання задаються в самому кінці, а якщо це кілька етапне співбесіду, то питання прозвучить на останньому. Найкраще дочекатися цього моменту, а не питати самому.

  Суму назвати потрібно самостійно

  Найголовнішим після питання є не запитати у відповідь: "А скільки ви можете запропонувати?". Швидше за все роботодавець подумає, що перед ним людина, що не знає собі ціну, або людина, яка любить торгуватися, або боїться продешевити. Або все разом.

  Аргументувати свою цифру

  Дуже часто після почутого відповіді на головне питання, роботодавець надає перевагу почути аргументи, чому саме стільки. У цей момент найкраще апелювати до досвіду, навичкам і кваліфікації, а також обсягу роботи, який потрібно буде виконувати. Пояснень у вигляді складних життєвих обставин, шлюбів, народження дітей і іншого краще не озвучувати.

  З'ясувати всі деталі

  Для того, щоб між роботодавцем і здобувачем все було зрозуміло, варто згадати, що мова йде про "чистої" зарплати, без вирахування всіх податків, інакше можна буде отримати неприємний сюрприз. А якщо все-таки сума менша за очікувану, то бажано уточнити, що можна зробити, щоб отримувати саме таку суму, яку хотілося б - скільки працювати, з якою метою досягати, що довчитися, які навички розвинути.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми