Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців виходитиме на пенсію після 65 років

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

    Який потрібно мати стаж у майбутньому для виходу на пенсію.

    02_98798.jpg (69.04 Kb)

    Хто вийде на пенсію в 65 років:

    у 2019-му – до 16 стажу;

    у 2020-му – до 17 років стажу;

    у 2021-му – до 18 років стажу;

    у 2022-му – до 19 років стажу;

    у 2023-му – до 20 років стажу;

    у 2024-му – до 21 року стажу;

    у 2025-му – до 22 років стажу;

    у 2026-му – до 23 років стажу;

    у 2027-му – до 24 років стажу;

    у 2028-му – до 25 років стажу.

    Позитивний вплив від такого "коридору" – згодом українці зрозуміють, що без офіційного працевлаштування їм доведеться працювати довше. І це повинно стимулювати оформляти трудові відносини й платити внески в Пенсійний фонд. Проте масштабно демографічну проблему таке підвищення не вирівняє. Необхідність підвищувати пенсійний вік залишається. І в Світовому банку, і в МВФ, і в ООН рекомендують поступово збільшувати цей показник. Навіть в умовах, коли середня тривалість життя українців менша, ніж у "сусідів" із західних країн, співвідношення працюючих і пенсіонерів перебуває приблизно на тому ж рівні. Тому, рано чи пізно, переглянути вік виходу на пенсію доведеться і українцям.

    Директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вказує ще на одну проблему – дефіцит Пенсійного фонду в 2019-му становитиме 167 млрд грн. Незважаючи на проведену реформу, "діра" збільшується з кожним роком. І на це не можуть звернути увагу кредитори України.

    "У грудні минулого року, коли остаточно стало зрозуміло, яким буде дефіцит Пенсійного фонду, ми почули від уповноважених осіб Світового банку досить цікаві заяви з приводу того, що Україні не минути перегляду пенсійної реформи й підняття пенсійного віку до 65 років", – зазначив Пендзин.

    За прогнозом експерта, вимога кредиторів стане "головним болем" уряду, який прийде в жовтні після парламентських виборів в Україні. "Але те, що за такого зростання дефіциту Пенсійного фонду з кредиторами не минути цього питання – це зрозуміло", – сказав економіст.

    Головна проблема пенсійної реформи – 1,8 млн українців залишаться з мінімалкою
    Одне з найбільш неприємних нововведень реформи – зниження коефіцієнта оцінки стажу. Якщо раніше за кожен відпрацьований рік українці отримували 1,35% розрахункового заробітку, після реформи дають тільки 1%. Тобто роль стажу в розмірі пенсії скоротили. Це призвело до того, що приблизно 1,8 млн українців за формулою мають пенсію нижчу за мінімальну. З державного бюджету їм доплачують частину суми, щоб вони отримували не менше 1497 грн.

    Для прикладу, українець, який вийшов на пенсію в цьому році й водночас стабільно отримував трохи менше середньої по країні зарплати (нині до 7 тис. грн) і відпрацював 26 років, у 2019-му за формулою може претендувати на пенсію в розмірі 1411 грн. Якщо ж цей самий українець офіційно отримував мінімалку, навіть за умови 35 років стажу розрахунковий розмір виплати буде на рівні менше мінімального.

    І в першому, і в другому випадку виплату підвищать до 1497 грн (мінімальна пенсія). Але до того, як у Україні провели реформу, із зарплатою трохи менше середньої (якщо виходити на пенсію по старим правилам в 2019-му) можна було отримувати пенсію в розмірі біля 1,9 тис. грн.

    Тобто до реформи українці з маленькими зарплатами могли отримувати менше мінімальної пенсії. А після реформи і березневого перерахунку вони залишаться зі своєю мінімалкою. Єдине – за рахунок "євробляхерів" їм у два транші видадуть по 2,4 тис. грн. Але проблему це не вирішить, щомісячна виплата залишиться на тому ж рівні.

    Зниження коефіцієнта оцінки стажу вплинуло і на порівняно багатих пенсіонерів. Їх пенсії, в порівнянні зі старими правилами, також могли бути на 26% більше. Правда, варто враховувати, що ще до реформи єдиний соціальний внесок становив в середньому 37% із зарплати, а після його знизили до 22%. Таке рішення нібито мало стимулювати різке зростання зарплат (роботодавці могли підвищувати виплати не змінюючи фонд оплати праці).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми