Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців виходитиме на пенсію після 65 років

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

    Який потрібно мати стаж у майбутньому для виходу на пенсію.

    02_98798.jpg (69.04 Kb)

    Хто вийде на пенсію в 65 років:

    у 2019-му – до 16 стажу;

    у 2020-му – до 17 років стажу;

    у 2021-му – до 18 років стажу;

    у 2022-му – до 19 років стажу;

    у 2023-му – до 20 років стажу;

    у 2024-му – до 21 року стажу;

    у 2025-му – до 22 років стажу;

    у 2026-му – до 23 років стажу;

    у 2027-му – до 24 років стажу;

    у 2028-му – до 25 років стажу.

    Позитивний вплив від такого "коридору" – згодом українці зрозуміють, що без офіційного працевлаштування їм доведеться працювати довше. І це повинно стимулювати оформляти трудові відносини й платити внески в Пенсійний фонд. Проте масштабно демографічну проблему таке підвищення не вирівняє. Необхідність підвищувати пенсійний вік залишається. І в Світовому банку, і в МВФ, і в ООН рекомендують поступово збільшувати цей показник. Навіть в умовах, коли середня тривалість життя українців менша, ніж у "сусідів" із західних країн, співвідношення працюючих і пенсіонерів перебуває приблизно на тому ж рівні. Тому, рано чи пізно, переглянути вік виходу на пенсію доведеться і українцям.

    Директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вказує ще на одну проблему – дефіцит Пенсійного фонду в 2019-му становитиме 167 млрд грн. Незважаючи на проведену реформу, "діра" збільшується з кожним роком. І на це не можуть звернути увагу кредитори України.

    "У грудні минулого року, коли остаточно стало зрозуміло, яким буде дефіцит Пенсійного фонду, ми почули від уповноважених осіб Світового банку досить цікаві заяви з приводу того, що Україні не минути перегляду пенсійної реформи й підняття пенсійного віку до 65 років", – зазначив Пендзин.

    За прогнозом експерта, вимога кредиторів стане "головним болем" уряду, який прийде в жовтні після парламентських виборів в Україні. "Але те, що за такого зростання дефіциту Пенсійного фонду з кредиторами не минути цього питання – це зрозуміло", – сказав економіст.

    Головна проблема пенсійної реформи – 1,8 млн українців залишаться з мінімалкою
    Одне з найбільш неприємних нововведень реформи – зниження коефіцієнта оцінки стажу. Якщо раніше за кожен відпрацьований рік українці отримували 1,35% розрахункового заробітку, після реформи дають тільки 1%. Тобто роль стажу в розмірі пенсії скоротили. Це призвело до того, що приблизно 1,8 млн українців за формулою мають пенсію нижчу за мінімальну. З державного бюджету їм доплачують частину суми, щоб вони отримували не менше 1497 грн.

    Для прикладу, українець, який вийшов на пенсію в цьому році й водночас стабільно отримував трохи менше середньої по країні зарплати (нині до 7 тис. грн) і відпрацював 26 років, у 2019-му за формулою може претендувати на пенсію в розмірі 1411 грн. Якщо ж цей самий українець офіційно отримував мінімалку, навіть за умови 35 років стажу розрахунковий розмір виплати буде на рівні менше мінімального.

    І в першому, і в другому випадку виплату підвищать до 1497 грн (мінімальна пенсія). Але до того, як у Україні провели реформу, із зарплатою трохи менше середньої (якщо виходити на пенсію по старим правилам в 2019-му) можна було отримувати пенсію в розмірі біля 1,9 тис. грн.

    Тобто до реформи українці з маленькими зарплатами могли отримувати менше мінімальної пенсії. А після реформи і березневого перерахунку вони залишаться зі своєю мінімалкою. Єдине – за рахунок "євробляхерів" їм у два транші видадуть по 2,4 тис. грн. Але проблему це не вирішить, щомісячна виплата залишиться на тому ж рівні.

    Зниження коефіцієнта оцінки стажу вплинуло і на порівняно багатих пенсіонерів. Їх пенсії, в порівнянні зі старими правилами, також могли бути на 26% більше. Правда, варто враховувати, що ще до реформи єдиний соціальний внесок становив в середньому 37% із зарплати, а після його знизили до 22%. Таке рішення нібито мало стимулювати різке зростання зарплат (роботодавці могли підвищувати виплати не змінюючи фонд оплати праці).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми