Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Розенко прогнозує нову пенсійну реформу в країні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії, Розенко

  Для впровадження другого рівня пенсійної системи потрібно рішення парламенту.

  8409_98798.jpg (69.04 Kb)


  Україна в цілому готова до впровадження накопичувального рівня пенсійної системи.

  Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко. Чиновник закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити закон, необхідний для запуску цього рівня пенсійної системи з 2020 року.

  "[Запустити накопичувальну пенсійну систему з 2020 року] можливо, якщо парламент найближчим часом за це проголосує. Нам потрібно приблизно три-чотири місяці для прийняття додаткової нормативної бази з запуску накопичувальної системи. Тому я закликаю Верховну Раду якомога швидше це зробити, і з 2020 року запустити накопичувальний рівень", – зазначив Розенко.

  Віце-прем'єр підкреслив, що проблема з впровадженням другого рівня пенсійної системи в останні роки була пов'язана з балансуванням бюджету Пенсійного фонду України, але, на його думку, зволікати з введенням накопичувального рівня більше не можна.

  "Якби Україна вчасно ввела накопичувальну систему, приблизно 10 років тому, то ми б за цей час акумулювали більше ресурсів в економіці України від системи пенсійного страхування, ніж отримали кредитів від Міжнародного валютного фонду. Ось якого ресурсу ми позбавлені через нерішучість політиків" , – додав віце-прем'єр.

  Розенко впевнений, що Україна готова до впровадження накопичувальної системи, і потрібно тільки політичне рішення Верховної Ради щодо її запуску.

  "Для цього є відповідні підготовлені і узгоджені, в тому числі з урядом, проекти законів", – підкреслив Розенко.

  Нагадаємо, в грудні 2018 року міністр соціальної політики України Андрій Рева підтвердив, що в 2019 році впровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи не відбудеться, хоча таким був план пенсійної реформи. Законопроект про накопичувальну систему був узгоджений і схвалений профільним комітетом Верховної Ради ще навесні 2018 року, але після цього так і не був внесений на розгляд парламенту.

  Верховна Рада 3 жовтня 2017 ухвалила пенсійну реформу, яка, сердь іншого, передбачала введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування. Після впровадження цієї системи для кожної працевлаштованої людини до 35 років обов'язково створюється накопичувальний рахунок, після 35 років – за рішенням працівника. Система, згідно поки не прийнятого законопроекту, матиме прогресивну шкалу відрахувань – від 2 до 7%. Щорічно сума відрахувань збільшуватиметься.

  Кошти, які відраховує платник, надходитимуть на індивідуальні пенсійні рахунки. Розпорядження коштами здійснюватимуть недержавні пенсійні фонди з метою їх збереження та мінімізації впливу інфляції.

  Це другий рівень системи пенсійного забезпечення. Зараз в Україні функціонує перший рівень – солідарна система. Також законодавчо забезпечено роботу третього рівня – приватних пенсійних фондів.

  Прихильниками введення другого рівня пенсійної системи стали українські чиновники, тоді як Міжнародний валютний фонд висловився проти впровадження накопичувальних пенсій в Україні. В експертному суспільстві відзначають, що головний фактор, який заважає впровадженню – це відсутність державної відповідальності перед вкладниками.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми