Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Які переваги та недоліки накопичувальної пенсійної системи

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  Другий рівень передбачений чинним законом, але на практиці він ніколи не працював в Україні. Уже понад 15 років чиновники, експерти і політики обговорюють: чи потрібно це Україні і як впроваджувати.

  2800_98798.jpg (69.04 Kb)


  Накопичувальний рівень обіцяли запустити і представники чинного Кабміну, але обіцянку не дотримали. "Я впевнений, що ми не допустимо перенесення термінів впровадження накопичувальної системи, і вона буде введена з 1 січня 2019 року, як це визначила Верховна Рада. Це і буде остаточна пенсійна реформа", — заявив віце-прем'єр Павло Розенко у жовтні 2017-го.

  Противники накопичувального рівня є і серед чинних міністрів. Більше того, як розповідають наближені до переговорного процесу джерела, проти запуску накопичувального рівня пенсійної системи у 2019-му виступило і більшість міжнародних кредиторів України.

  "Проти" накопичувальних пенсій:

  обслуговування накопичувальної системи коштує дорого;

  в Україні високий рівень інфляції, вона може "з'їсти" заощадження;

  надійних інструментів для інвестування немає;

  щоб запустити накопичувальні пенсії, доведеться підвищити навантаження на зарплату.

  "Перш ніж запускати накопичувальну систему необхідно переконатися, що для цього є всі підстави. Зараз запуск накопичувальної системи несе величезні ризики. Наскільки надійна фінансова система? Наскільки можна вірити нашій судовій системі? Чи не зникнуть ці кошти? Куди їх інвестувати? Хто відповідатиме за їхнє збереження і за рахунок чого? Поки немає точних відповідей на ці запитання, рано говорити і про запуск другого рівня", — зазначає фінансовий аналітик Єгор Комов.

  Водночас прихильники другого рівня стверджують, що накопичувальні фонди дадуть поштовх для розвитку інструментів інвестування. Мовляв, це створить попит на такі механізми, що зрештою призведе до активнішого розвитку ринку.

  "За" накопичувальні пенсії:

  пенсіонери зможуть отримувати відразу дві виплати;

  зібрані гроші інвестуватимуть в економіку, що створить додаткове джерело інвестування.

  "Ми вже через 10-15 років зіткнемося з тим, що наявна солідарна пенсійна система не задовольнятиме навіть мінімальних вимог до рівня життя пенсіонера. Вона і зараз далека від досконалості, але з погіршенням демографічної ситуації (зменшення кількості працівників і збільшення кількості пенсіонерів) і наявним бюджетним навантаженням... з часом солідарна система зможе в кращому разі лише захистити майбутніх пенсіонерів від злиднів", — впевнений голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми