Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні сповільниться ріст зарплат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Заробітна плата у найближчі роки буде рости вкрай повільно. Це буде обумовлено зниженням інтенсивності трудової міграції "через зменшення розриву між зарплатами в Україні і за кордоном", прогнозують в НБУ.

  0173_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  З позитиву – повільне зростання зарплат призведе до того, що вартість послуг буде підвищуватися теж повільно. З негативу – рівень життя буде поліпшуватися пропорційно зростанню зарплат.

  Номінальна зарплата за 2019 рік, як очікується, зросте на 14,2%, хоча ще у січні прогнозувалося зростання 15,6%. Реальна зарплата зросте у середньому на 5,8% (у січні очікувалося, що на 7%). Для порівняння: 2018 року зростання номінальної зарплати становило 24,8%, реальної – 12,5%.

  У наступні роки зарплати будуть підвищуватися ще повільніше. За 2020 рік номінальна зарплата, за прогнозами НБУ, виросте на 10,6%, а реальна – всього на 4,6%. 2021-го номінальна підросте на 8,7%, реальна – лише на 3,5%.

  Також поточного року менше будуть рости інші доходи домашнього господарства, зокрема пенсії і грошові перекази з-за кордону. Через це темпи зростання приватного споживання також сповільняться, вважають в НБУ. А в останні роки саме приватне споживання, а не розвиток виробництва, не інвестиції тощо., виступає основним драйвером економічного зростання в Україні. Цим, зокрема, визначається зниження темпів зростання ВВП до 2,5% на рік 2019-го.

  У наступні роки "приватне споживання ... буде основною рушійною силою зростання економіки, але темпи його зростання поступово зменшуватимуться через уповільнення зростання доходів домашнього господарства", – прогнозують в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми