Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні сповільниться ріст зарплат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Заробітна плата у найближчі роки буде рости вкрай повільно. Це буде обумовлено зниженням інтенсивності трудової міграції "через зменшення розриву між зарплатами в Україні і за кордоном", прогнозують в НБУ.

  0173_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  З позитиву – повільне зростання зарплат призведе до того, що вартість послуг буде підвищуватися теж повільно. З негативу – рівень життя буде поліпшуватися пропорційно зростанню зарплат.

  Номінальна зарплата за 2019 рік, як очікується, зросте на 14,2%, хоча ще у січні прогнозувалося зростання 15,6%. Реальна зарплата зросте у середньому на 5,8% (у січні очікувалося, що на 7%). Для порівняння: 2018 року зростання номінальної зарплати становило 24,8%, реальної – 12,5%.

  У наступні роки зарплати будуть підвищуватися ще повільніше. За 2020 рік номінальна зарплата, за прогнозами НБУ, виросте на 10,6%, а реальна – всього на 4,6%. 2021-го номінальна підросте на 8,7%, реальна – лише на 3,5%.

  Також поточного року менше будуть рости інші доходи домашнього господарства, зокрема пенсії і грошові перекази з-за кордону. Через це темпи зростання приватного споживання також сповільняться, вважають в НБУ. А в останні роки саме приватне споживання, а не розвиток виробництва, не інвестиції тощо., виступає основним драйвером економічного зростання в Україні. Цим, зокрема, визначається зниження темпів зростання ВВП до 2,5% на рік 2019-го.

  У наступні роки "приватне споживання ... буде основною рушійною силою зростання економіки, але темпи його зростання поступово зменшуватимуться через уповільнення зростання доходів домашнього господарства", – прогнозують в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми