Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Причини, чому українці часто змінюють роботу

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  В Україні пришвидшився потік кадрів. Дехто за рік встигає змінити кілька робіт. Переважно це молодь віком від 20 до 30 років.

  1415_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Про це розповіла Інна Новицька, власниця компанії з підбору персоналу "Нова персона".

  "Наші батьки, дідусі та бабусі все життя працювали на одному підприємстві. І це було нормально. Сьогодні життя більш динамічне і турбулентне. Люди постійно знаходяться в русі. Роботу в основному змінюють через низьку заробітну плату. Шукають можливостей кар'єрного та професійного зростання, самореалізації. Прагнуть комфортних умов. Звертають увагу на комп'ютер, крісло, стіл чи графік роботи. Хочуть безкоштовну каву, чай, печиво і медичне страхування", - пояснює експерт.

  Був випадок, коли працівники масово звільнялися з підприємства, бо у роздягальнях не вистачало шафок для одягу.

  "Дехто з роботодавців на співбесіді обіцяє кандидатам золоті гори. Фактично - нічого не дає працівникам. Зрозуміло, що останні будуть звільнятися, адже їхні очікування не виправдалися. По-друге, працівників дисциплінує офіційне працевлаштування. Люди шукають стабільну і надійну роботу, хочуть вчасно отримувати "білу" заробітну плату. Однак їм пропонують працювати "в тіні", - говорить Інна Новицька.

  У середньому українці змінюють роботу раз на 2-3 роки.

  "Треба розуміти, що сьогодні часто працівників наймають, щоб запустити проект. Далі фахівець не потрібен. Крім того, працювати в офісах стає не модно. Роботу можна виконувати дистанційно, перебуваючи у будь-якій точці земної кулі. Особливо це стосується сфери програмування, маркетингу, дизайну", - наголошує експерт.

  Вона радить на співбесіді звертати увагу не на те, скільки робіт змінив працівник. А на причини і період звільнення. Так, горе-головний бухгалтер найчастіше шукає нове місце у січні-лютому - у період річного звіту.

  "Людина може шукати себе - працювати від фінансиста до продавця. Цілком можливо, що вона так само швидко змінить чергове місце роботи. З іншого боку - той, хто щороку шукає нову роботу, просто хоче кар'єрного зростання. Були випадки, коли працівники звільнялися через закриття компанії", - пояснює Інна Новицька.

  Люди, які часто змінюють роботу, вміють професійно проходити будь-які співбесіди. Вони вже знають, як відповідати на найбільш каверзні питання.

  "Інколи недосвідчені рекрутери відмовляють дійсно перспективному кандидату. А беруть того, хто розглядає роботу як тимчасовий етап життя. Тому не можна орієнтуватися виключно на особисте враження чи відповіді на співбесіді. Треба вимагати рекомендацій із попередніх місць роботи, щоб дізнатися істинні причини звільнення. Толковий професіонал може виявитися скандалістом. Є так звані невизнані генії, які ще на співбесіді скаржаться на попередніх роботодавців. Пропрацювавши у вас кілька місяців, вони зіпсують атмосферу у колективі. Звільняться і підіб'ють інших зробити це. Ймовірно, що будуть негативно розповідати про вас на інших співбесідах", - говорить експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми