Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Чи збільшаться зарплати в українців - думка експертів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплата

  У березні переважна більшість пенсіонерів покращила купівельну спроможність. Це насамперед пов'язано з підвищенням на 11% середньої пенсії за перший квартал 2019 року. Зросла купівельна спроможності й тих, хто живе на мінімальну зарплату. Адже з 1 січня виплати підняли на 12% - з 3723 до 4173 грн.

  7992_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Про це розповів Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торговельних мереж.

  "Однак у березні порівняно з груднем минулого року знизилася середня зарплата. Вона почала падати з січня. До рівня попереднього року повернеться у липні, може тільки у жовтні. З одного боку - високий грудневий показник є предметом гордощів уряду. З іншого - бачимо падіння реальної купівельної спроможності працюючих українців", - пояснює експерт.

  Українці поки не відчувають зростання доходів. Щоб ситуація змінилася, купівельна спроможність має підвищуватися кілька років підряд.

  "Далі зарплати підвищуватимуть повільніше, ніж дотепер. Адже за меморандумом з МВФ маємо стримувати бюджетні витрати. Треба розуміти, що зарплата має зростати, як ВВП в країні. Все, що більше - це інфляція чи різниця у доходах між найбіднішими і найзаможнішими категоріями населення", - наголошує Дорошенко.

  За словами фінансового експерта Олексія Куща, підвищувати далі зарплати в Україні немає можливості.

  "Наші зарплати ще далекі не просто від європейських, а від рівня виплат у регіональних сусідів. Отримуємо менше, ніж білоруси, росіяни чи казахи. Однак цьогоріч побачимо сповільнення зростання економіки з 3 до 2,5%. Крім того, подальше зростання заробітних плат призведе до зниження конкурентноздатності нашого ринку. З іншого боку, якщо зарплати не підвищуватимуть, то українці продовжать шукати роботу за кордоном", - пояснює він.

  Щоб підрахувати реальну купівельну спроможність, треба орієнтуватися на показник наявного доходу. Це кошти, які залишається у населення з вирахуванням інфляції.

  "У 2014-2015-их реальний наявний дохід населення у розрахунку на гривню впав на 31-32%. В доларовому еквіваленті він знизився ще більше. У 2016-му побачили зростання на 2%. У 2017-му показник додав 11%. Торік наявний дохід зріс трохи менше, ніж на 10%. Тобто купівельна спроможність українців покращилася", - пояснює Олексій Кущ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми