Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Чи збільшаться зарплати в українців - думка експертів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплата

  У березні переважна більшість пенсіонерів покращила купівельну спроможність. Це насамперед пов'язано з підвищенням на 11% середньої пенсії за перший квартал 2019 року. Зросла купівельна спроможності й тих, хто живе на мінімальну зарплату. Адже з 1 січня виплати підняли на 12% - з 3723 до 4173 грн.

  7992_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це розповів Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торговельних мереж.

  "Однак у березні порівняно з груднем минулого року знизилася середня зарплата. Вона почала падати з січня. До рівня попереднього року повернеться у липні, може тільки у жовтні. З одного боку - високий грудневий показник є предметом гордощів уряду. З іншого - бачимо падіння реальної купівельної спроможності працюючих українців", - пояснює експерт.

  Українці поки не відчувають зростання доходів. Щоб ситуація змінилася, купівельна спроможність має підвищуватися кілька років підряд.

  "Далі зарплати підвищуватимуть повільніше, ніж дотепер. Адже за меморандумом з МВФ маємо стримувати бюджетні витрати. Треба розуміти, що зарплата має зростати, як ВВП в країні. Все, що більше - це інфляція чи різниця у доходах між найбіднішими і найзаможнішими категоріями населення", - наголошує Дорошенко.

  За словами фінансового експерта Олексія Куща, підвищувати далі зарплати в Україні немає можливості.

  "Наші зарплати ще далекі не просто від європейських, а від рівня виплат у регіональних сусідів. Отримуємо менше, ніж білоруси, росіяни чи казахи. Однак цьогоріч побачимо сповільнення зростання економіки з 3 до 2,5%. Крім того, подальше зростання заробітних плат призведе до зниження конкурентноздатності нашого ринку. З іншого боку, якщо зарплати не підвищуватимуть, то українці продовжать шукати роботу за кордоном", - пояснює він.

  Щоб підрахувати реальну купівельну спроможність, треба орієнтуватися на показник наявного доходу. Це кошти, які залишається у населення з вирахуванням інфляції.

  "У 2014-2015-их реальний наявний дохід населення у розрахунку на гривню впав на 31-32%. В доларовому еквіваленті він знизився ще більше. У 2016-му побачили зростання на 2%. У 2017-му показник додав 11%. Торік наявний дохід зріс трохи менше, ніж на 10%. Тобто купівельна спроможність українців покращилася", - пояснює Олексій Кущ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми