Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Сезонний ажіотаж: названа робота на літо

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  Роботодавці полюють на кухарів, офіціантів і продавців.

  9597_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Активних роботодавців на ринку праці України в квітні істотно не додалося, повідомляє провайдер комплексних HR-рішень HeadHunter Україна. Але очікуваний сезонний приріст продемонстрували HoReCa (готельно-ресторанний бізнес) і сфера туризму. Невелике, але стабільне збільшення кількості вакансій з березня відбувається в транспортній галузі, логістиці, будівельному бізнесі і нерухомості.

  "Готелі готуються до майбутнього напливу відвідувачів, – пояснює Юлія Дрожжина, фахівець експертно-аналітичного центру hh.ua. – У кафе та ресторанах починають працювати літні майданчики, зростає попит на водіїв-експедиторів, працівників складу, ріелторів з нерухомості, в тому числі заміської, будівельників".

  Менш активно роботодавці шукали випускників – частка вакансій скоротилася на 2%. Це може говорити про те, що приріст в січні-лютому був пов'язаний з виробничою практикою в вузах, вважає Дрожжина.

  Порівняно з аналогічним періодом минулого року, за даними експертно-аналітичного центру hh.ua, позитивна динаміка в загальній базі вакансій видна в таких галузях: "IT, телеком", "Адміністративний персонал", "Виробництво". Менше вакансій було розміщено для фахівців напрямків "Рітейл", "Банки, лізинг, інвестиції", "Початок кар'єри, студенти/випускники". А порівняно з квітнем 2018 року знизилася затребуваність представників робітничих професій та фахівців у галузі туризму, спорту та краси.

  Ближче до літа
  Онлайн-сервіс для пошуку і розміщення вакансій в сегменті блакитних комірців OLX "Робота" відзначає появу сезонних пропозицій ще з квітня.

  "У січні 2019 го було близько 21 000 вакансій, в березні – 22 000, в квітні – ще на 10 000 більше", – говорить керівник напряму OLX "Робота" Марія Абдулліна.

  З усіх пропозицій на літо, які публікувалися з березня, 32% припали на барно-ресторанну галузь, 15% – на роздрібну торгівлю, продажу та закупівлі. До трійки також увійшла робота за кордоном – 12% оголошень про сезонне працевлаштування.

  Також за останні два місяці з'явилися пропозиції на літо в галузі відпочинку і туризму, сервісу та побуту, домашнього персоналу. Сезонні варіанти пропонували студентам і тим, хто на початку кар'єрного шляху.

  "Найчастіше на сезонну роботу в Україні шукають кухарів і офіціантів, – каже Марія Абдулліна. – Найбільша концентрація сезонних вакансій наразі в Одещині".

  Що з доходами
  У першому кварталі року зарплати в робочих галузях знову зросли на 10%, відзначають аналітики платформи OLX "Робота". Найбільше збільшили оклади молодим фахівцям – на 25%. Заробіток будівельників став в середньому на 2 тис. грн більше. А дохід фахівців у виробничій галузі становив приблизно 10 000 грн, що більше на 17%, ніж в 4-му кварталі 2018 року. Не збільшився дохід тільки у домашнього персоналу, а також в барно-ресторанній галузі. Офіційна зарплата представників останньої залишилася на рівні 8000 грн. Домашньому персоналу, співробітникам галузі "Виробництво та енергетика" платять в середньому 10 000 грн. У сільському господарстві цієї весни – 8500 грн.

  "Найвищі оклади майже у всіх робочих галузях зафіксовані на Київщині, – каже Марія Абдулліна. – Однак представникам галузі сервісу і побуту на Одещині платили навіть більше".

  Будівельні роботи оплачуються добре не тільки в Київській, але і у Львівській та Закарпатській областях.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми