Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як рахують новий розмір пенсії для українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  Формула розрахунку пенсій складається всього з трьох змінних. Незважаючи на це, точний розмір майбутньої виплати можуть розрахувати тільки у Пенсійному фонді. Щоб вирахувати коефіцієнт заробітку, фахівці порівнюють дані про зарплату майбутнього пенсіонера і середнього розміру заробітної плати за кожен місяць.

  9585_98798.jpg (69.04 Kb)


  Однак приблизний розмір виплати можна дізнатися вже зараз. Так, у формулі середню зарплату за три минулі роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%.

  Судячи за даними ПФУ, наразі перший показник становить близько 6 тис. грн. Це означає, що за середньої заробітної плати і 35 роках стажу в цьому році пенсіонер може претендувати на виплату у розмірі 2,1 тис. грн. А за зарплати близько 17 тис. грн, розмір пенсії складе приблизно 4,2 тис. грн.

  До слова, згідно з даними Пенсійного фонду, найбільше отримують жителі столиці. Їхня середня виплата сягає понад 4 тис. грн. Головна причина — тут традиційно зарплати вищі, ніж у інших регіонах країни. А чим вища зарплата, тим вищою буде і пенсія.

  Важливо також зазначити, що якщо ви офіційно працюєте на мінімалку, то зможете претендувати на виплату у розмірі близько 1,5 тис. грн. З мінімальною зарплатою можна заробити мінімальну пенсію.

  З іншого боку, на розмір виплат також може вплинути і держава. І якщо наразі збільшити суму виплат через дефіцит Фонду та складну демографічну ситуацію складно, то, наприклад, підвищити мінімальну зарплату — цілком реалістично.

  По-перше, за наявності необхідного розміру стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) пенсія після 65 років має складати не менше 40% мінімальної зарплати. За мінімалки у 4 173 грн (чинний розмір) це 1 669 грн, а якби, наприклад, мінімалку підвищили до 5 тис. грн, то і розмір пенсії збільшився б до 2 тис. грн, тобто на 331 грн.

  До слова, згідно з даними ПФУ, найбільше українців (27,9%) отримують від 2 до 3 тис. грн. Решта виплат розділилися таким чином:

  більш ніж 10 тис. грн — 1,9%

  від 5 до 10 тис. грн — 8,6%;

  від 4 до 5 тис. грн — 6,1%;

  від 3 до 4 тис. грн — 12,5%;

  від 2 до 3 тис. грн — 27,9%;

  від 1,5 до 2 тис. грн — 25,2%;

  до 1,4 тис. грн — 0,7%.

  Варто зазначити, що мінімальна пенсія в Україні становить 1497 грн. А до 1,4 тис. грн отримують ті, хто фактично на пенсію не заробив. Наприклад, у них немає і 15 років стажу або до 2019-го вони не заробили 26 років стажу. У такому разі їм або взагалі не передбачена (виплата), а замість цього їм виплачують матеріальну допомогу (також називають соціальною пенсією).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми