Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українцям обіцяють нові зарплати і пенсії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата, пенсії

  "Я бачу те, що в наступному році мінімальна зарплата вже буде не 4 173 грн, а 5 500 грн", – заявив Гройсман на засіданні Кабміну 17 липня. Таке підвищення – вище оцінок Міністерства фінансів. Там вважають, що в наступному році українці зароблятимуть мінімум 4 723 грн.

  6938_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  До речі, від мінімального розміру зарплати також залежать і пенсії. Якщо обіцянку Гройсмана вдасться виконати і в наступному бюджеті закладуть мінімалку в 5,5 тис., то пенсія для тих, хто має мінімум 65 років і повний стаж (30 років для жінок і 35 років для чоловіків), повинні будуть отримувати виплату від 2200 грн. Згідно із законом розмір їхньої пенсії складає 40% мінімалки.

  У країнах, де спостерігається відтік робочої сили і значна трудова міграція, влада намагається наблизити мінімальну зарплату до рівня медіанної. Це дозволяє з одного боку забезпечити соціальну рівність, а з іншого – конкурувати з державами з вищими заробітними платами. Медіанна зарплата в Україні – понад 6 тис. грн.

  Саме підвищення мінімалки дозволяє збільшити надходження до бюджету, поповнити Пенсійний фонд і згодом підштовхує до зростання і середні зарплати.

  У Міністерстві економрозвитку розглядають два варіанти зростання середньої заробітної плати в Україні. Згідно з позитивним сценарієм, вже у наступному році ті, хто працює, в середньому отримуватимуть 12,5 тис. грн. У гіршому разі – 12 тис. грн.

  Як зростатиме зарплата за позитивним сценарієм:

  2020 й – 12 540 грн;

  2021-й – 14: 536 грн;

  2022-й – 16 682 грн;

  Щоб детальніше ознайомитися з планованим зростанням середніх заробітних плат до 2022 року, можна ознайомитися з інфографікою.

  Як змінювалися середня і мінімальна заробітні плати в Україні за минулі два роки. Через річні виплати, новорічні премії щороку середня зарплата в січні (лише за один місяць) зростає на 15-18%. Так, у грудні 2016 року середня зарплата зросла на 17%, у грудні 2017-го – на 15%. Але оскільки такий стрибок пояснюється разовими виплатами, вже у січні відбувається "відкат". У першому місяці 2017-го середні зарплати у порівнянні з груднем знизилися на 7%, а у січні 2018 року порівняно із груднем попереднього року падіння склало 14%.

  Така різниця майже вдвічі найперше пов'язана з тим, що в січні минулого року мінімалку підвищили удвічі, а в січні цього року – всього на 16%.

  Якщо спроектувати дані минулих років, можна припустити, що до грудня українці в середньому зароблятимуть близько 10,7 тис. грн, у грудні зарплата може відразу підскочити до 12 тис. грн, але при цьому знову обвалитися у січні 2020-го. Глибина такого відкату залежатиме від того, наскільки в Україні збільшать мінімальну заробітну плату до того моменту. І якщо мінімалка складе обіцяні 5,5 тис. грн, то і розмір середньої заробітної плати буде вищим.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми