Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

МВФ прогнозує істотне зменшення робочої сили в Україні

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Населення країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (CESEE), за винятком Туреччини, значно скоротиться протягом наступних 30 років через низьку народжуваність та еміграцію.

  1878_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  Про це йдеться в новій доповіді Міжнародного валютного фонду.

  Як відзначають експерти фонду, ці зміни матимуть значні наслідки для економічного зростання, рівня життя і фінансової стабільності.

  Зокрема, МВФ прогнозує, що, незважаючи на законодавче збільшення віку виходу на пенсію в цих країнах, очікується зниження кількості працюючих.

  За даними фонду, кільксть робочої сили в Болгарії, Латвії, Польщі та Україні скоротиться до 2050 року більш ніж на третину.

  І навіть в деяких з більш м’яких випадків (наприклад, Словаччина і Сербія) робоча сила зменшиться на 20% до 2050 року.

  Як наголошується в доповіді, політика залучення мігрантів використовувалася в деяких випадках для вирішення сезонної нестачі робочої сили. Наприклад, Чехія, Польща та Словаччина нещодавно спростили процедури для іноземних працівників з окремих країн, що не входять в ЄС (особливо України). Тим не менш, більшість країн CESEE не мають довгострокових стратегій для внутрішньої міграції, вважають в МВФ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми