Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Де українські заробітчани мають найменше прав

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  Українцям за кордоном доводиться працювати на гірших умовах, ніж місцевим жителям. Часто заробітчани позбавлені будь-яких прав.

  7047_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)


  "В очах польських роботодавців українці стоять на нижчому щаблі, ніж поляки. Часто їм пропонують меншу оплату праці. Польські роботодавці вважають, що українським трудовим мігрантам, які не мають грошей, немає куди діватися. Тому з ними укладають так звані "сміттєві" угоди, які не мають опису прав працівника-мігранта", - пояснив голова профспілки "Трудова солідарність" Віталій Махинько.

  За його словами, заробітчан часто штрафують або не виплачують заробітну плату, премії.

  "Може бути штраф, якщо людина не відпрацює весь строк, про який домовилася з наймачем. Не підписувати договір українці просто не можуть. Вони змушені або поставити свій підпис і прийняти умови роботодавця, або ж повертатися додому. Чимало випадків, коли роботодавці не виплачують винагороду за роботу в години, що перевищують норму. При цьому поскаржитися українцям нікуди", - каже експерт.

  Найчастіше права заробітчан у Польщі порушують у сфері будівництва та вантажоперевезень.

  "Трудові мігранти, залишившись без грошей, кидають все і просто тікають додому. Вони не можуть чекати кілька років доки їх скарги розглянуть у польських органах", - підсумував Махинько.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми