Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів, коли можна очікувати повернення заробітчан

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  Люди - одне із найголовніших джерел створення внутрішнього валового продукту. Їх виїзд - це передвісник майбутнього економічного спаду.

  1051_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)


  Про це розповів Анатолій Амелін, директор економічних програм Українського інституту майбутнього.

  "Уже відчуваємо дефіцит кадрів. Кілька інвесторів, які побудували в Україні заводи, не змогли знайти необхідну кількість працівників. У Маріуполі багато вакантних місць на промислових підприємствах", - пояснює Амелін.

  Він додає, що дефіцит кадрів найбільше відчувають промислові та виробничі підприємства.

  "Якщо економіка зростатиме повільно — 2-3% на рік, то через 5 років нас чекає глибока економічна криза. В країні практично не залишиться працездатного населення. У тій же Польщі зарплати будуть удвічі-втричі вищими. Люди ще активніше їхатимуть працювати за кордон. Забиратимуть із собою сім'ї. Тоді заробітчани більше не будуть перераховувати гроші додому", - наголошує експерт.

  За його словами, треба стимулювати економічне зростання, залучати інвестиції та платити ринкові зарплати.

  "Протягом наступних 3-5 років Україна може збільшити середню зарплату в 2-3 рази. Треба платити працівникам приблизно стільки ж, як отримують у Польщі. Можливо на 20-25% менше, з урахуванням витрат на харчування та проживання у сусідній країні. Зможемо підняти зарплати до польського рівня, коли будемо обганяти темпи зростання економіки Польщі в 1,5-2 рази. Тоді багато трудових мігрантів повернуться працювати додому", - каже Анатолій Амелін.

  Торік заробітчани в Україну переказали $12 млрд. У країнах, де працюють, створили валового продукту на понад $35 млрд, свідчать розрахунки UIF.

  "Якби трудові мігранти працювали та отримували високі зарплати вдома, то Україна збільшила б ВВП мінімум на 20-30%. Водночас українців на роботу активно запрошують Угорщина, Німеччина, Польща. Відкривають програми по переміщенню трудових мігрантів. Потенційно виїхати за кордон може ще кілька мільйонів громадян. Зараз там перебуває від 3 до більше 5 мільйонів українців", - підсумовує експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми