Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Від чого залежить розмір пенсії в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Ключове положення нинішньої системи пенсійного забезпечення – розмір пенсії – залежить від стажу і заробітної плати.

  5890_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це повідомляється на сайті Пенсійного фонду України.

  “Пенсія може бути призначена тільки із легальних, офіційно задекларованих заробітків, і розмір оплати праці, з якого сплачуються страхові внески, матиме в майбутньому вплив на розмір пенсійного забезпечення громадянина”, – ідеться в повідомленні.

  Розмір пенсії залежить від двох показників:

  тривалості страхового стажу людини,
  середнього заробітку.
  «Вартість» одного року страхового стажу становить 1 відсоток середнього заробітку людини. Таким чином, розмір пенсії для людини з 30-річним стажем становить 30 відсотків його середнього заробітку.

  З 2019 року пенсія призначається із застосуванням середньої зарплати за попередні три роки та вартості одного року страхового стажу в розмірі 1 відсотка заробітку.

  “Якщо роботодавець офіційно не оформлює із найманим працівником трудові відносини, виплачує йому зарплату в «конверті», то позбавляє його цілої низки трудових прав – права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, отримання допомоги від нещасного випадку на виробництві, допомоги по безробіттю та багато іншого. Через несплату роботодавцем єдиного соціального внеску та інших соціальних відрахувань працівникові не зараховується страховий стаж і він втрачає право на призначення пенсії за віком чи по інвалідності або втраті годувальника, адже пенсію призначають тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати та розміру страхового стажу”, – додали в фонді.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми