Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів, за яких умов заробітчани повернуться додому

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  Люди – одне із найголовніших джерел створення внутрішнього валового продукту. Їх виїзд – це передвісник майбутнього економічного спаду, розповів Анатолій Амелін, директор економічних програм Українського інституту майбутнього.

  4462_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)


  “Уже відчуваємо дефіцит кадрів. Кілька інвесторів, які побудували в Україні заводи, не змогли знайти необхідну кількість працівників. У Маріуполі багато вакантних місць на промислових підприємствах”, – пояснює Амелін.

  Він додає, що дефіцит кадрів найбільше відчувають промислові та виробничі підприємства.

  “Якщо економіка зростатиме повільно — 2-3% на рік, то через 5 років нас чекає глибока економічна криза. В країні практично не залишиться працездатного населення. У тій же Польщі зарплати будуть удвічі-втричі вищими. Люди ще активніше їхатимуть працювати за кордон. Забиратимуть із собою сім’ї. Тоді заробітчани більше не будуть перераховувати гроші додому”, – наголошує експерт.

  За його словами, треба стимулювати економічне зростання, залучати інвестиції та платити ринкові зарплати.

  “Протягом наступних 3-5 років Україна може збільшити середню зарплату в 2-3 рази. Треба платити працівникам приблизно стільки ж, як отримують у Польщі. Можливо, на 20-25% менше, з урахуванням витрат на харчування та проживання у сусідній країні. Зможемо підняти зарплати до польського рівня, коли будемо обганяти темпи зростання економіки Польщі в 1,5-2 рази. Тоді багато трудових мігрантів повернуться працювати додому”, – каже Анатолій Амелін.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми