Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Європі підвищують пенсійний вік

 • Джерело: capital.ua.  → Ключові теги: пенсії

  У Німеччині в останнє десятиліття поетапно підвищується вік виходу на пенсію. До 2030 року він складе 67 років – і для чоловіків, і для жінок. Планка ще не досягнута – в Європі процес впровадження таких реформ традиційно тривалий – а Німецький інститут економічних досліджень в Берліні (DIW) вже активно ратує за початок широкої дискусії про підвищення пенсійного віку в країні до 70 років. Причина – підвищення тривалості життя і стрімке старіння населення.

  1033_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

  Ще в 2016 році блок ХДС/ХСС виступав з пропозиціями привести пенсійний вік в залежність від передбачуваної тривалості життя. Відповідно до цієї ідеї, вік виходу на пенсію по старості повинен автоматично підвищуватися на півроку з кожним доданим роком передбачуваної середньої тривалості життя.

  Підвищення пенсійного віку раніше анонсувала і влада Данії: в наступному десятилітті піддані королівства будуть виходити на пенсію не в 65, а в 67 років. До 2035 року пенсійний вік в Данії може досягти 72 років. Раніше вирішено було збільшити і вік для виходу датчан на дострокову пенсію – з 60 до 66 років.

  У Норвегії, де чоловіки виходять на пенсію в 67 років, а жінки – в 64 роки, передбачається до 2030 року зрівняти всіх у правах і зробити єдиний пенсійний вік – 67 років.

  Рішення про підвищення пенсійного віку в Європі пов’язано з двома причинами: по-перше, зі зростанням тривалості життя і демографічною тенденцією старіння населення; по-друге, з прагненням заощадити кошти пенсійної системи і тим самим оздоровити державні фінанси на тлі проблем з ростом економіки.

  Поточними темпами старіння населення цілком може вийти так, що років через 30 в Європі нікому буде створювати ту додану вартість, на яку країни зараз утримують своїх пенсіонерів.

  Та ж Данія за народжуваністю зараз посідає 190 місце в світі, а за смертністю – 46-е. Дефіцит народжуваності в Німеччині збільшився з 147 тисяч у 2017 році до 150-180 тисяч в 2018.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми