Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Гончарук розповів про створення 1 мільйона нових робочих місць

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Гончарук

    "Треба досягнути зростання економіки мінімум на 40% протягом 5 років. Це швидке, амбітне, але реалістичне завдання. Економічне зростання дозволить створити в Україні близько 1 мільйона робочих місць", – заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

    7907_1567264608_kabmin.jpg (37.88 Kb)

    Як створити та чи потрібна Україні така кількість нових робочих місць.

    За рахунок чого створити робочі місця

    Протягом наступних двох-трьох років можна створити 200-300 тис. робочих місць. Далі їхня кількість зростатиме завдяки ефекту "сніжної лавини".

    "Якщо в Україні з'являться нові робочі місця, то зросте конкуренція на ринку праці. Кожен зможе розраховувати на збільшення середньої зарплати. Створити робочі місця можна за рахунок малого та середнього бізнесу, як це робить Європа. Середній бізнес платить набагато менші податки, ніж великий. При цьому Україні треба теж орієнтуватися на трудових мігрантів, які зараз фінансують економіки інших країн. Дехто, щоб зберегти гроші, вкладає їх у нерухомість, а не у власний бізнес", - пояснює голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

    Робочі місця можна створити за рахунок сільського господарства, додає він. Україні з країни сировинного експорту треба перетворитися на країну, яка за кордон продає готові товари або напівфабрикати.

    Економіст Олександр Охріменко вважає, що треба запустити виробничу кооперацію з євроспільнотою. Це можливо для сфери машинобудування, логістики, транспорту.

    "За кордоном працює близько 4 мільйонів українців. Якщо в Україні створять польські, голландські, німецькі виробничі компанії, то люди почнуть повертатися з заробітків. Насправді вже сьогодні для Польщі виготовляємо печі, відшиваємо європейський брендовий одяг. У нас збирають і поставляють у Німеччину побутову техніку. Але таких підприємств замало", - додає він.

    Як має діяти держава

    "Держава має окреслити чітку програму, яким чином спонукати роботодавців створювати нові місця. Наприклад, пропонувати певні податкові пільги. Поки про жодні мотивуючі умови не йдеться", - наголошує HR-експерт Тетяна Пашкіна.

    Необхідні доступні програми для малого та середнього бізнесу.

    "Кредити подешевшають, коли Нацбанк знизить облікову ставку. На іноземні інвестиції поки розраховувати не доводиться. Сьогодні скільки грошей заходить у країну, стільки ж і виходить. Зараз говорю про реальні інвестиції, а не про валюту за рахунок покупки облігацій внутрішнього державного займу", - говорить Дорошенко.

    Аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко, навпаки, каже, що робочі місяця реально створити за рахунок іноземних інвестицій.

    "В Україні компанії західного ринку щороку можуть давати 200 тисяч робочих місць. За 5 років матимемо мільйон. Темпи можуть бути ще швидшими. Наприклад, поява в Україні шведської Ikea дає понад тисячу вакансій", - наголошує він.

    Олександр Охріменко радить змінити ситуацію за рахунок стабільного податкового та митного законодавства. Адже в Україні постійно з'являються нові податки, запроваджують реформи. А бізнесу треба гарантії.

    Скільки українців працюють неофіційно

    Торік Держстат нарахував 3,9 млн громадян, які працюють неофіційно. 2017-го - 3,6 млн.

    "Зараз усі борються з тіньовим ринком праці. Якщо повністю ліквідуємо його, то людей, які працюватимуть неофіційно, стане на 1-2 мільйони більше. Тіньова економіка, звісно, шкодить бюджету, але вона дає можливість пережити кризу. За рахунок неї вижили у 2014-2015-х", - пояснює Охріменко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми