Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

У кого оклади ростуть найшвидше

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Заробітки ростуть на 20% в квартал. Експерти: "винен" євроринок.

  6688_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Середньомісячна зарплата українців перевалила за 10 тис. грн, досягнувши за підсумками другого кварталу 10
  430 грн, підрахувала Держслужба статистики. Це означає, що середній заробіток в доларах перевищив рівень 2013 р Йдеться про поквартальні заробітки, які точніше, ніж помісячні, відображають зростання доходів працюючих за наймом. За рік зарплати зросли у всіх, крім авіаторів, у яких вони, навпаки, впали. Експерти ринку праці говорять, що тенденція підвищення середньої зарплати в цьому році збережеться.

  Як платили
  За даними Держстатистики, в I кварталі нинішнього року працівнику в середньому платили 9639 грн в місяць, або близько 360 доларів за тодішнім курсом (27 грн/дол) – це на 20,8% більше, ніж в I кв. 2018 р. Але в доларах це було менше, ніж в I кварталі 2013 року, коли середній курс був 8,16 грн/дол, а середня зарплата, перерахована у валюту, становила 394 доларів. У II кварталі ситуація змінилася: зарплата в гривні виросла до 10 430 грн (+18,8% за рік), а долар подешевшав до 25,25 грн, в перерахунку на валюту вийшло 413 доларів. Це зробило імпортні товари і послуги, наприклад, турпоїздки за кордон, більш доступними для українців. За рік найбільше у відсотках виросли заробітки в IT-галузі – на 26,5%, досягнувши 18 422 грн, в промисловості – на 23,2% (11: 572 грн) і в будівництві – на 22% (9208 грн). Найменше зросли заробітки в сервісі – на 11,9% (до 8930 грн), на держслужбі – на 14,8% (до 14 093 грн) і в сфері освіти – на 14,9% (до 8441 грн). Єдиною галуззю, де стали заробляти менше, виявилася авіація: у них в I кварталі мінус 18,4% у порівнянні з минулим роком, у II кварталі – мінус 20,1%. Причина – зростання конкуренції на авіаринку країни за рахунок нових лоукостів. Але все одно авіаторам платять більше, ніж в інших галузях – відповідно 25 850 грн і 27 122 грн.

  Думка експертів
  Економісти кажуть, що головна причина прискореного зростання зарплат – входження України в європейський ринок праці.

  "Кваліфіковані кадри їдуть, і це змушує роботодавців за рахунок зниження свого прибутку підвищувати заробітки на десятки відсотків, щоб утримати працівників, – аналізує виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. – Перш за все зростання йде в агросекторі і торгівлі. В інших галузях збільшення за рахунок підвищення мінзарплати і зменшення частки заробітків у конвертах. Це не дуже добре, тому що зарплати зростають в рази більше, ніж продуктивність праці і ВВП, і скоро запас міцності роботодавців вичерпається".

  З ним згодна і HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. Вона каже, що зараз на ринку правила диктують здобувачі місця, які з кожним місяцем просять на 600-800 грн більше, і, як правило, отримують 70-80% від цієї суми.

  Наші заробітки підвищить Європа
  Експерти ринку праці впевнені, що до кінця року зарплати українців ще підростуть, але не такими високими темпами, як у першому півріччі. Перш за все через прогнозоване фінансистами зміцнення долара до 27,5-28 грн/дол.

  "Чим дорожче долар, тим складніше роботодавцям підвищувати зарплати і навпаки", – стверджує Пендзин.

  А Пашкіна каже, що в окремих галузях заробітки зростуть по-різному. Найменше збільшення буде в держсекторі, і то лише через планове зростання соцстандартів з 1 грудня і зміну заробітків по всій тарифній сітці. А найбільше зростання очікується там, де не вистачає кваліфікованих робочих рук, – промвиробництво, агрокомплекс, автосервіс. За словами Пашкіної, у цих сферах зарплати росли найбільше, а рівень конкуренції серед претендентів – найнижчий, 1-2 людини на місце. Внесуть внесок у підвищення наших зарплат і зарубіжні роботодавці – там вже оцінили кваліфікацію наших трудових мігрантів і теж не стоять на місці в питаннях оплати праці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми