Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки потрібно мати стажу для дострокового виходу на пенсію

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Щоб вийти на пенсію за вислугою років, необхідно мати 26 з половиною років стажу.

  4678_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це повідомляє прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

  До внесення змін у пенсійному забезпеченні населення, працівники освіти, охорони здоров’я та соцзабезпечення могли стати пенсіонерами до настання такого віку, маючи необхідний стаж або так звану вислугу років. Проте цю норму було скасовано у жовтні 2017 року.

  При цьому Конституційний суд України ухвалював рішення у червні цього року про неконституційність положення щодо підвищення віку. Йдеться про зміни до закону від 2015 року, коли для нарахування пенсії за вислугу років встановили мінімально необхідний вік – 55 років. Це положення вже не діє.

  Право на достроковий вихід на пенсію мають громадяни:

  1.При досягненні певного віку. В 55 років чоловіки зі стажем не менше 25 років, зайняті на роботах повний робочий день з особливо тяжкими умовами праці. В 50 років жінки з такими ж умовами праці.

  2. Інваліди. Громадяни, позбавлені зору з народження повністю або I категорії, мають право при досягненні страхового стажу 15 і 10 років отримати пенсійне страхування. Чоловіки можуть скористатися правом в 50 років зі стажем в 15 років, жінки в 40 років зі стажем в 10 років.

  3. Матері, які мають 5 і більше рідних дітей на піклування можуть вийти на пенсію в 50 років зі стажем не менше 15 років.

  4. Військовослужбовці.

  5. За вислугою років. Державні службовці, прокурори, судді, депутати, працівники сфери охорони здоров’я та інших державних органів йдуть на достроковий відпочинок при наявності страхового стажу в 25 років.

  6. Працівники, які стали жертвами реорганізації або скорочення штату. Єдиною умовою використання таких привілеїв є звільнення з організації або виробництва, де передбачені подібні права.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми