Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як зміниться соцдопомога для пенсіонерів

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Кабмін визнає, що грошей у Пенсійному фонді не вистачає.

  1982_98798.jpg (69.04 Kb)


  В опублікованій в кінці вересня програмі діяльності Кабінету міністрів, серед іншого, планується змінити систему надання соціальної допомоги. Але це зовсім не означає, що в уряді збираються автоматично підняти виплати всім, хто їх отримує зараз.

  Так, з огляду на тенденцію до "старіння" нації, уряд не обіцяє істотного підвищення пенсій за бюджетний рахунок. Грошей на це ні в бюджеті, ні в Пенсійному фонді просто немає. Про це пише сайт "Сегодня" в статті "Соцдопомога по-новому: малозабезпечених працевлаштують або дадуть грошей на бізнес".

  Кабмін при цьому готовий гарантувати, що людина похилого віку буде отримувати забезпечення не нижче прожиткового мінімуму. Якщо ж вона хоче на старості мати дохід вище прожиткового мінімуму, подбати про це повинен буде самій.

  У програмі уряду ставиться мета "стимулювати відповідальне ставлення до фінансів і їх накопичення на власну старість протягом активного економічного життя". Тобто всі зміни в сфері пенсійного забезпечення будуть спрямовані на розвиток другого і третього рівнів пенсійного забезпечення – через недержавні пенсійні фонди і добровільне соцстрахування.

  "Накопичення має бути відповідальністю, перш за все, самої людини", – йдеться в програмі уряду.

  Держава ж бере на себе обов'язок тільки "створити умови для збереження пенсійних накопичень" і "забезпечувати достатнє інформування" про можливості пенсійного накопичення.

  Крім того, уряд планує розширити мережу установ, які надають соціальні послуги для літніх людей, і підвищити якість послуг до міжнародних стандартів. Зокрема, хочуть "впровадити новітні технології в сфері догляду за особами похилого віку" і підвищити стандарти геріатричних пансіонатів. Кабмін Олексія Гончарука бере на себе обов'язок створити такі умови, щоб через 5 років "кваліфікований догляд був доступний всім людям похилого віку, яким він необхідний, – як в публічному, так і в приватному секторі".

  Також планується розвивати систему освітніх послуг для пенсіонерів, щоб активніше залучати їх до громадського життя. У програмі уряду сформульована мета "збільшити тривалість активних років життя на 10% (за методологією ВООЗ)".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми