Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як зміниться соцдопомога для пенсіонерів

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Кабмін визнає, що грошей у Пенсійному фонді не вистачає.

  1982_98798.jpg (69.04 Kb)


  В опублікованій в кінці вересня програмі діяльності Кабінету міністрів, серед іншого, планується змінити систему надання соціальної допомоги. Але це зовсім не означає, що в уряді збираються автоматично підняти виплати всім, хто їх отримує зараз.

  Так, з огляду на тенденцію до "старіння" нації, уряд не обіцяє істотного підвищення пенсій за бюджетний рахунок. Грошей на це ні в бюджеті, ні в Пенсійному фонді просто немає. Про це пише сайт "Сегодня" в статті "Соцдопомога по-новому: малозабезпечених працевлаштують або дадуть грошей на бізнес".

  Кабмін при цьому готовий гарантувати, що людина похилого віку буде отримувати забезпечення не нижче прожиткового мінімуму. Якщо ж вона хоче на старості мати дохід вище прожиткового мінімуму, подбати про це повинен буде самій.

  У програмі уряду ставиться мета "стимулювати відповідальне ставлення до фінансів і їх накопичення на власну старість протягом активного економічного життя". Тобто всі зміни в сфері пенсійного забезпечення будуть спрямовані на розвиток другого і третього рівнів пенсійного забезпечення – через недержавні пенсійні фонди і добровільне соцстрахування.

  "Накопичення має бути відповідальністю, перш за все, самої людини", – йдеться в програмі уряду.

  Держава ж бере на себе обов'язок тільки "створити умови для збереження пенсійних накопичень" і "забезпечувати достатнє інформування" про можливості пенсійного накопичення.

  Крім того, уряд планує розширити мережу установ, які надають соціальні послуги для літніх людей, і підвищити якість послуг до міжнародних стандартів. Зокрема, хочуть "впровадити новітні технології в сфері догляду за особами похилого віку" і підвищити стандарти геріатричних пансіонатів. Кабмін Олексія Гончарука бере на себе обов'язок створити такі умови, щоб через 5 років "кваліфікований догляд був доступний всім людям похилого віку, яким він необхідний, – як в публічному, так і в приватному секторі".

  Також планується розвивати систему освітніх послуг для пенсіонерів, щоб активніше залучати їх до громадського життя. У програмі уряду сформульована мета "збільшити тривалість активних років життя на 10% (за методологією ВООЗ)".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми