Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Обов'язкові трудові книжки скоро скасують

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: трудові книжки

  Міністр Кабінету міністрів сподівається, що реформа буде запущена в поточному році.

  7904_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)


  Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет повідомив про початок роботи зі скасування обов'язкових трудових книжок.

  "Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

  Чиновник також розкрив деталі майбутньої реформи:

  Громадяни не будуть зобов'язані при найманні на роботу надавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати. В електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і без того. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.
  Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис). Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.
  Для тих, у кого є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію до електронного реєстру – самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку, як носій інформації, зовсім не обов'язково.
  Забороняти трудові книжки влада не буде. Можна буде так само просити свого роботодавця робити в ній записи і ставити штампи.
  "Я сподіваюся, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанові і запустити все технічно вже цього року. Працюємо над проектом разом з Євгеном Капінусом, Віталієм Коблошом. Дмитром Романовичем, Юлією Соколовською, Тимофієм Миловановим", - написав Дубілет.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми