Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Коли можна звільнити працівника роботодавцю

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  Бізнес скаржиться, що офіційно взяти на роботу працівника - все одно, що усиновити його. Звільнити за ініціативою роботодавця людину складно.

  2231_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про це розповіла Юлія Дрожжина з експертно-аналітичного центру "Хедхантер Україна".

  "У трудовому кодексі варто прописати випадки та умови, за яких роботодавець може звільнити працівника. Поки такого немає", - пояснює Дрожжина.

  За словами економіста Олександра Охріменка, людину не можна звільнити, якщо та на лікарняному.

  "Класика жанру. Роботодавець через об'єктивні причини вирішує звільнити працівника, а він купує липовий лікарняний і через суд поновлюється на посаді. Це можна зробити навіть через рік після того, як пішов з роботи", - каже економіст.

  Додає, що проблеми існують з декретними робочими місцями.

  "У нас за законом за жінкою, яка йде у декретну відпустку, треба зберігати робоче місце. На практиці це працює у державній службі. З приватними компаніями складніше. За 3 роки вони можуть кілька разів закритися. Бувають випадки, коли повернути людину після декрету на ту ж посаду не можливо. Щоб уникнути проблем, інколи роботодавці просять вагітних звільнитися за власним бажанням. У законодавстві необхідно прописати, що робоче місце за жінкою не зберігається. Однак, якщо через 3 роки підприємство і посада будуть існувати, то такий працівник має пріоритетне право на роботу", - наголошує Охріменко.

  Гарною ініціативою Юлія Дрожжина називає пропозицію влади запровадити тестування працівників на відповідність займаній посаді. Водночас треба чітко прописати, як часто відбуватиметься атестація та хто контролюватиме її результати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми