Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали ризики накопичувальної пенсійної системи

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Накопичувальний пенсійний рівень існує в Європі. В Україні його ще планують запровадити. Поки діє тільки перший - солідарний.

  2436_98798.jpg (69.04 Kb)


  Експерти пояснюють, що одразу українцям буде важко прийняти накопичувальну пенсію через додаткові платежі.

  "Далеко не всі роботодавці платять єдиний соціальний внесок за своїх працівників. А багато хто з тих, хто це робить, платить його з "мінімалки", оскільки доплачує працівникам "у конверті". Тому введення нових зборів стане додатковим мотиватором для бізнесу переходити "в тінь", - каже консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

  За словами економічного експерта Тараса Козака, треба знижувати ставку ЄСВ.

  "Якщо роботодавець платить працівнику на його особистий рахунок, на такий же обсяг роботодавець повинен менше платити ЄСВ. З іншого боку, роботодавці просто не захочуть працевлаштовувати тих, хто планує платити в накопичувальну систему більше 1%. Адже їм доведеться збільшувати і свої витрати", - пояснює він.

  Додає, що логічно було б скасувати військовий збір 1,5%, який насправді на армію не йде. Краще замість нього запровадити обов'язковий внесок до фонду накопичувальної пенсії у розмірі 1%.

  "Приймати рішення про зниження ЄСВ, вірячи, що бізнес побіжить легалізувати свою діяльність, - це навіть не наївність, а популізм. Спершу потрібно забезпечити чесну роботу судів, силових структур. Бізнес не вірить, що в суді можна захистити свої права. У цьому ключова причина, чому бізнес ховається, а не тому, що високі податки", - вважає колишній заступник голови Пенсійного фонду Віктор Колбун.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми