Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Уряд хоче перевести українців на 12-годинний робочий день

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: Трудовий кодекс, робота

  Кабінет міністрів підготував зміни до Трудового кодексу, згідно з яким громадяни України будуть працювати 12 годин на день. За інформацією видання «Обозреватель», якщо цей закон буде прийнятий, ті працівники, які будуть працювати по 12 годин на день, не отримуватимуть надбавку за ці години.

  2023_narada.jpg (39.39 Kb)


  У поточному Трудовому кодексі вказано, що тривалість робочого часу на тиждень повинна складати 40 годин. Якщо ви працюєте більше цього часу, то такий годинник вважаються понаднормові. Однак в законі прописано, що не виключена можливість збільшення робочого дня з 8 до 12 годин. Переробка, згідно із законом, не забороняється, і роботодавець може створити умови, які дозволять працювати в такому напруженому режимі. У законі також прописана норма, в якій зазначено, що тривалість відпочинку між змінами не може становити менше 12 годин протягом доби. Це менше, ніж в нинішньому КЗпП. Зараз тривалість відпочинку повинна бути в 2 рази більше, ніж тривалість зміни.

  Відзначається, що в законопроекті є пункт, де зазначено, що якщо працівник працює більше 40 годин на тиждень, то роботодавець повинен оплачувати за понаднормові. Втім, якщо закон буде прийнятий, деякі громадяни не будуть працювати понад норму. Йдеться про працівників молодше 18 років, вагітних жінок і працівників, які трудяться на важкому і шкідливому виробництві.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми