Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Уряд хоче перевести українців на 12-годинний робочий день

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: Трудовий кодекс, робота

  Кабінет міністрів підготував зміни до Трудового кодексу, згідно з яким громадяни України будуть працювати 12 годин на день. За інформацією видання «Обозреватель», якщо цей закон буде прийнятий, ті працівники, які будуть працювати по 12 годин на день, не отримуватимуть надбавку за ці години.

  2023_narada.jpg (39.39 Kb)


  У поточному Трудовому кодексі вказано, що тривалість робочого часу на тиждень повинна складати 40 годин. Якщо ви працюєте більше цього часу, то такий годинник вважаються понаднормові. Однак в законі прописано, що не виключена можливість збільшення робочого дня з 8 до 12 годин. Переробка, згідно із законом, не забороняється, і роботодавець може створити умови, які дозволять працювати в такому напруженому режимі. У законі також прописана норма, в якій зазначено, що тривалість відпочинку між змінами не може становити менше 12 годин протягом доби. Це менше, ніж в нинішньому КЗпП. Зараз тривалість відпочинку повинна бути в 2 рази більше, ніж тривалість зміни.

  Відзначається, що в законопроекті є пункт, де зазначено, що якщо працівник працює більше 40 годин на тиждень, то роботодавець повинен оплачувати за понаднормові. Втім, якщо закон буде прийнятий, деякі громадяни не будуть працювати понад норму. Йдеться про працівників молодше 18 років, вагітних жінок і працівників, які трудяться на важкому і шкідливому виробництві.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми