Сьогодні близько 50% людей працюють не за фахом.
Знайти роботу та отримувати ринкову заробітну плату можливо без диплому про вищу освіту. Головне бажання вчитися та розвиватися.
Наприклад, без диплому про вищу освіту можна працювати перукарем, візажистом, масажистом, майстром манікюру чи фітнес-тренером. Щоправда потрібно пройти спеціальні курси, покращувати власні вміння на майтер-класах та постійно практикуватися.
Існує безліч туристичних компаній, де можна влаштуватися гідом без вищої освіти. У сфері IT диплом також не найперше, на що компанії звертають увагу. Потенційний кандидат має закінчити курси і знати необхідні програми.
Також роботу без вищої освіти можна знайти у сфері продажів. Тут головне вміння спілкуватися та знання психології покупця. Це ж стосується сфери нерухомості. Є можливість працювати ріелтором.
У сфері обслуговування пропонують вакансії адміністратора, офіціанта. Якщо вдасться зарекомендувати себе, то з часом реально стати керуючим, наприклад, ресторану. Також робота є у колл-центрах.
Творчі люди можуть заробляти на своїх захопленнях. Якщо хочете продати власні картини, то диплом не потрібен.
На роботу запрошують кухарів, майстрів по ремонту, швачок. Без вищої освіти можна займатися перекладами, писати тексти на замовлення чи вести сторінку компанії у соцмережі. Якщо є стартовий капітал, то можливо відкрити власний бізнес.
Фахівці радять працівникам без вищої освіти намагатися вдосконалювати свої вміння та навички, працювати заради досвіду, інколи навіть безкоштовно. Записатися на курси з вивчення іноземної. Компанії готові платити більше, якщо працівник знає кілька мов.