Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Відтік українських заробітчан - удар для польської економіки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Польща

  З Польщі в Україну через спалах коронавірусу повернулися понад 100 тисяч українців (12% українських трудових мігрантів). В результаті підприємства харчової промисловості та логістичні компанії можуть опинитися на межі краху.

  7042_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)


  Про дефіцит робочих рук повідомляють аналітики компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

  “Сталося фактично дві хвилі виїзду. Перша хвиля відзначалася приблизно до 17 березня, друга – напередодні закриття державних кордонів України 27 березня. Багато українців в Польщі були дезінформовані, вирішивши, що україно-польський кордон закривають повністю. Хоча і зараз його можна перетнути на автомобілі або пішки”, – розповів гендиректор компанії Томаш Богдевич.

  За його словами, тих, хто повернувся, можна розділити на дві категорії. Перша – це українці, у яких закінчувалася робоча віза або хто працював по безвізу, маючи дозвіл на роботу. Друга категорія – це ті, хто залишився без роботи, а недобросовісні компанії з працевлаштування просто кинули їх, не знайшовши заміни. Про дефіцит робочих рук з України заявили на підприємствах харчової промисловості та в логістичних компаніях. Це ті галузі, які поки нарощують оберти виробництва під час пандемії.

  Відразу після закриття кордонів польські фермери звернулися до прем’єр-міністра Польщі з проханням дати можливість залишитися працівникам з України, тому що їх нестача в зв’язку з закриттям кордонів спричинить за собою “крах багатьох галузей польської економіки і може загрожувати безпеці підтримки ланцюга поставок продовольства”, – йдеться в листі Польської асоціації профспілок фермерів і сільськогосподарських організацій.

  За словами Богдевича, ті українці, які хочуть повернутися назад можуть це зробити і зараз, але вони повинні пройти обов’язковий карантин введений в Польщі.

  “Підприємства потребують робочої сили. Відтік українців може уповільнити темпи їх роботи, тому зараз ми активно рекрутує українців, які залишаються в Польщі. Ті, хто виїхав з Польщі, але має намір повернутися назад, можуть це зробити. Але вони повинні пройти обов’язковий карантин, введену владою Польщі. і, як ми раніше повідомляли, наша компанія одна з перших за свій рахунок відкрила карантинні центри в Лодзі і Гданську для прийому таких робітників”, – пояснив Богдевіч.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми