23 квітня 200 українців полетіли до Фінляндії збирати полуницю. Списки осіб і спецрейси фінській стороні потрібно узгоджувати з Міністерством закордонних справ України. Після того як заробітчани прибувають на територію Фінляндії, на них чекає двотижневий карантин. Українка, яка 6 років їздила на збирання полуниці.
розповіла Gazeta.ua, скільки там можна заробити та які умови чекають на заробітчан.
"Уже шість років збираю полуницю у Фінляндії. Робота хоч і фізично важка, але прибуткова. За сезон на полуниці заробляла 60 тисяч гривень. Працювала по пів року, потім поверталася додому. З травня тут збирають спаржу, потім полуницю, тоді малину і горох", - розповідає Вікторія Удод із Вінниці.
Жінка каже, що всіх працівників поселяють у дерев'яних будиночках. День проживання обходиться в 4 євро. Щодня можна заробити від 30 до 100 євро. Витрати на продукти харчування невеликі. Фермери безкоштовно дають картоплю і свіжу зелень. Полуницю можна брати з поля, скільки завгодно.
"Запрошення прийшли ще наприкінці березня. Спершу боялися їхати. А згодом обдумала, що сидіти в Україні нема чого. Син школяр, виріс з одягу, мама - пенсіонерка, живе на мізерну пенсію. Я спробувала знайти роботу кухарем у закладі харчування ще взимку. Але мало того, що платили небагато, так ще й скоротили на час карантину. А після Великодня власник попередив, що взагалі не відкриється. Заощадження швидко закінчуються. Як не поїду, то не матиму з чим зимувати наступну зиму. Із собою закуповую борошно й крупи, бо у Фінляндії дорогі. Буханка хліба коштує 60 гривень. Тому фермери нам ставлять хлібопічки, в яких випікаємо хліб", - каже Вікторія.